Leşçilere Dikkat!

Çok kıymetli eğitim çalışanları kardeşlerim;

Öncelikle geçtiğimiz ramazan bayramınızı en içten ulvi duygularımla kutlar, 9 günlük bayram tatilinizin mutlu geçmiş olabileceği düşüncesiyle saygılarımı sunarım.

Bayram tatilinde azda olsa televizyon izleme imkânım oldu. Özellikle LEŞÇİLERİN geçtiği belgeseli ilgiyle izledim. Bana göre doğadaki en karaktersiz leşçiler akbabalar ve sırtlanlar... Leşçiler genelde kaypak ve tırsak tipler olur avlanmak gibi bir dertleri yoktur beleşçidirler. Başkalarının artıkları ile beslenen, başkalarının avı yakalaması için olmadık taklalar atan,  ezik özgüven duygusu olmayan,  karakteri yapısı eksik aptal yaratıklar olmasına rağmen çok ama çok sinsidirler.

Doğanın iki sınıftan oluştuğunu varsayarsak "AVCILAR" ve "LEŞÇİLER", her avcının yanında, yöresinde mutlaka bir leşçi görmeniz mümkündür. Avcı karakterini irdelediğimizde kendine güvenen, atik, çevik, her zaman özgüveni ve cesareti olan karakter sahibi bir canlı olduğunu görebiliriz. Avcılara örnek verecek olursak aslan, kurt, leopar, çitalar uygun örnekleri oluştururlar.


Hayvanlar aleminde varolan AVCI ve LEŞÇİ karakterlerinin "İNSANLAR" içinde de varolduğunu görebiliriz.AVCI insanların yanına yanaşma olarak takılan bu LEŞÇİ tipler genellikle AVCI insanların artıkları ile beslenip, Avcı insanların sahip oldukları özgüven, beceri, cesareti ve güçlü karakterleri kıskanarak, Avcı insanın elindekini almaya çalışır veya almak için türlü taklalar atarlar.

LEŞÇİ insanların avlanabilmek gibi bir yeteneği yoktur. Boşboş gezen, bilgisiz, cahil(yerine göre), uyuşuk, yatan ve yüzsüz bir karaktere sahip olan LEŞÇİLER genel olarak AVCI'nın üstün becerileriyle sahip olduklarını gasp etme niyetiyle AVCI'nın peşinden biran olsun ayrılmazlar.

Bu "AVCI" - "LEŞÇİ" mevzusu nereden çıktı diyebilirsiniz. Çevrenize bakın beni anlarsınız. Leşçileri görmeniz fazla zaman almayacaktır. Kurumsal yapı anlamında da leşçiler mevcuttur. Sendikal anlamda Teç-Sen başarılarının kendi başarılarıymış gibi lanse eden LEŞÇİLERİN varlığını duyup görünce de üzüntüm bir kat daha artıyor. Sahip olamadıkları BAŞARI ve İNANÇ meziyetlerini başkalarının BAŞARILARIYLA körüklemeye çalışmak bence şuan ki durumlarından daha vahim sonuçlar doğuracaktır.

Saymanlık sınavı, teknik kadro sınavı, şeflik sınavı, norm kadro esasları, promosyon ücretlerinin kazanımları, geçici görevlendirme tanımları v.b. gibi teç-sen başarıları kendi başarılarıymış gibi göstermeye çalışan KURUMSAL LEŞÇİLER acaba Şef kadrosundaki eğitim çalışanlarının 250 ytl'lik ek ödeme dışına çıkarılmasına niçin müsaade etmişlerdir? Toplu görüşme masasında kazandıklarını söyledikleri bu kazanımdan niçin ŞEF kadroları çıkarılmıştır? Bu ek ödemenin ŞEF kadrolarına verilmesi için herhangi bir eylem düşünüyorlar mı? Yoksa Teç-Sen yapsın yine biz sahiplenirizin mi peşindeler? Biz kadrolarımız için atılacak hiçbir adımdan zarar görsek de çekinmeyiz. Bilesiniz...

Gelelim bizim kadrolarımız içinde kadrolarımızın temizliğine, iyi niyetine, merhametine, hoşgörüsüne ve YÜREĞİNE sahip olmayan ama bizim kadromuzda görev yapan ve kimin güdümünde hareket ettikleri herkesçe malum üç-beş ipsiz sapsız LEŞÇİLERE...

Şimdi bu leşçilerimiz adına eleştiri dedikleri iftira ve karalama furyasına yenisini katmışlar. Aramıza yeni katılan Yurt-Der Genel Başkanı Sayın MURAT YILDIZ hakkında akla ve hayale sığmayacak çirkin iftiralarda bulunuyorlar. Daha önce sendikamızın alevi ve solcu üyelerine karaktersiz dedikleri için dava açtığımız bu leşçilerden Yurt-Der hakkında farklı bir söylemi olabileceğini düşünmemiz bile hata kabul edilebilirdi.

Sonuç itibariyle kurulumu tamamen çocuk esirgeme kurumundan çıkmış tüm evlatlarımızı bir araya getirerek, bu insanlara maddi ve manevi destek sağlama amacında olan bir derneğe ve yönetim kurulu üyelerine FASON DERNEK ve bu derneğin kuruluş amacını ise "ÜYELERİNİ YOLMAK İÇİN KURULMUŞTUR." Diyebilecek kadar kendini ÖZGÜR hisseden bir bireyin sözlerinin sonuçlarına katlanma gibi yeteneğinin de olabileceğini düşünüyorum.

Arife tarif gerekmeyeceği gibi,  "söz gümüşse sukut altındır." Diyen atalarımızın ne demek istediğini çok yakında birileri çok iyi anlayacaktır.

Etraf bu aralar hem kurumsal, hemde bireysel anlamda LEŞÇİ kaynıyor. Tüm Üyelerimizi dikkatli olmaya davet ediyor, LEŞÇİSİZ günler diliyorum.

Ümit DEMİREL

Genel Başkan

DİĞER MAKALELER

+