Teç-Sen 2009 2. Olağan Büyük Kongreye Giderken...

Değerli eğitim çalışanları, kıymetli şube,il,ilçe başkanlarım,yönetim kurulu üyelerim ve mesai arkadaşlarım;

Teç-Sen 2009 2. Olağan Büyük Kongreye doğru ilerlediğimiz bu günlerde, işyerleri, ilçe, il ve şube genel kurullarını tamamlamış bulunmaktayız.

4688 sayılı kanun ve Teç-Sen Ana Tüzüğü hükümlerine göre Sendikamızın zorunlu organlarının seçimleri, şube delege ve üst kurul delege seçimleri sendikamızın kurumsal kimliğine yakışır, demokratik bir ortamda ve kenetlenmiş bir şekilde tamamlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Yine aynı hedef ve ilkeyle, demokrasi bilinciyle 26-27 Aralık 2009 tarihinde Teç-Sen 2009 2. Olağan Büyük Kongresini yapacağız. Sendikamızın Merkezi olan ANKARA ilinde yapılacak Büyük Kongreye katılmak için Üst Kurul Delegesi olarak seçilen tüm kardeşlerimize ve Şube, İl, İlçe ve İşyeri Temsilciliklerinin zorunlu organlarına seçilen kıymetli yönetici kardeşlerimize yeni görevlerinin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Ayrıca, Sendikamızın şube, il, ilçe ve işyeri yönetim kurullarında görev yapıp, hizmet bayrağını devreden çok değerli yönetici kardeşlerimize de hizmetlerinden dolayı teşekkürü borç biliyoruz. İster eski yönetici, ister yeni yönetici olsun tüm kardeşlerimizin bilmesini isterimki, mücadelemiz yine omuz omuza birlik ve beraberlik içinde kenetlenerek devam edecektir.

Eğitim çalışanlarının sorunları adına eylem koyamayan, planlı ve programlı hareket edemeyen, istedikleri rantı elde edemeyince sanal ortamlarda salya akıtarak sendikacılık yaptığını sanan ve başarısızlıklarını Teç-Sen'in çalışmalarını eleştirerek veya sahiplenerek perdelemeye çalışan bazı dış mihrak kapı kulu kopya sendikalar ile yıllarca eğitim çalışanlarını görmeyen siyasetin gölgesi haline gelen sendikaların tahriklerine kapılmadan GENEL KURULLARIMIZI büyük bir özveri ve büyük bir fedakarlıkla nihayete erdiren başta Şube Başkanlarım ve yönetim kurulu üyelerim olmak üzere tüm il, ilçe ve işyeri yönetim kademesindeki tüm dostlarıma, kardeşlerime, abilerime sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Bu itibarla, Tüm sorunlardan arınmış, mali ve özlük hakları iade edilmiş ve bakanlığın öz evladı olduğu kabul edilmiş ve geleceğe güvenle bakan eğitim çalışanları hayalinin gerçekleşmesi temennisiyle ; 26-27 Aralık 2009 tarihinde yapacağımız TEÇ-SEN 2009 2. OLAĞAN BÜYÜK KONGREMİZİN sendikamıza ve eğitim çalışanlarına hayırlı uğurlu olmasını dilerim.

Ümit DEMİREL

Genel Başkan

DİĞER MAKALELER

+