Nisan Yağmurunu Bekleyen Sendikalar

Değerli Eğitim Çalışanları, varoluş kavgamızı başlattığımız Tüm Eğitim Çalışanları Sendikasının varlığından rahatsız duyan bazı cenahlar, bu günlerde bizim kadrolarımızı hatırlamaya başladılar. Birbirleriyle yarış içine girerek, bizim haklarımız için eylem, toplantı, basın açıklaması ve broşür dağıtmaya başladılar.

Dikkat edin ! malum yetki belirleme zamanı geldi. 10 ay boyunca kapımızdan içeri girmeyen, bizi hatırlamayan sayın sendika yetkilileri 2 aylığına bizleri hatırlıyorlar.

Bu güne kadar resmi web sitelerinde görmeye alışmadığımız bir şekilde BİZİM KADROLARIMIZ için yorumlar ve konular açma yarışına girdiler. Ama yetki alma kavgası bitsin yine UNUTULACAĞIZ, çünkü onlar YOLCUDUR... BİLİNKİ TEÇ-SEN HANCIDIR...

            "Sadece 2 ay üye olarak kalın daha sonra istifa formunuzu ben doldurup getireceğim" diyorlar. Ne acı değil mi ? bi düşünelim, eğitim çalışanlarının haklarının alınmasında zerre-i mis kal kadar enerji harcamayan sendikalar, bugünlerde sayımızı artıralım, sizin yerinize kendi haklarımızı alalım diye kapı aşındırıyorlar. "Sadece 2 ay üye olalım öylemi ?" bu söylem Eğitim çalışanlarına yapılan hakaretlerin EN BÜYÜĞÜDÜR... 15 yıldır aynı taktiği kullanıp, eğitim çalışanlarını  KANDIRIYORLAR...

 BİZİ DÜŞÜNDÜKLERİNDEN değil, yine dolgu malzemesi olacağımızdan ihtiyaç duyuyorlar... şirin gözükecekler, yapamayacakları vaatleri verecekler, benim mesai arkadaşımda maalesef ya müdür korkusundan, yada tayin korkusundan yine üye olacak.

PİRİM VERMEYELİM, DİK DURMASINI BİLELİM, çünkü sendikalarına üye olmadın veya istifa ettin diye SUÇLU DEĞİLSİN.

Bugünlerde Sendikamızın içinde olmadığı ve olmayacağı konularda, sendikamızı karalayıcı kampanyalar başlatılmış durumdadır.

İşte Karalamalara CEVAP;

1-Siyasallaşmaya HAYIR diyen Tüm Eğitim Çalışanları Sendikasına, Solcu dediler.. Sağcı dediler... Ülkücü dediler... Kominist dediler... ve İslamcı dediler... demeye de devam edecekler. ÇÜNKÜ ALIŞKANLIKLARI GEREĞİ BİZLERİN HERHANGİ BİR SİYASİ GRUBA YAKLAŞMAMIZ, YANAŞMAMIZ GEREKTİĞİNE İNANIYORLAR. İNANMAYA DA DEVAM EDECEKLER.

"Bizim Siyasetimiz Eğitim Çalışanlarının BİRLİK ve BERABERLİĞİNİ sağlayarak, kaybedilmiş, yok edilmiş, eğitim çalışanı ruhunu, BİZ OLGUSUYLA birleştirerek, Dirayetli ve güçlü eğitim ordusu yaratmaktır."

2- Tüm Eğitim Çalışanları Sendikasının başka bir sendika ile birleşeceği söyleniyor; Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası, fikriyle, zikriyle ve niyetiyle tamamen BAĞIMSIZ bir sendikadır. Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası kişilerin, zümrelerin, tarikatların, partilerin, cemaatlerin sendikası DEĞİL,  EĞİTİM ÇALIŞANLARININ DEMOKRATİK HAKLARINI KULLANARAK KURDUĞU ÇATI SENDİKASIDIR. Bu tür söylemi söylemek bir yana aklından geçirmek bile ABESLE İŞTİGALDİR.

3- Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası RANT için kurulmuş bir sendika değildir. Çünkü kırık bir iğnesini bile Eğitim Çalışanı  almaktadır. Aidat ve Bağış Hesapları şeffaf ve görülebilir niteliktedir. Programlarını ve toplantılarını bile yine eğitim çalışanının aldığı maaşlardan artırarak yapmaktadır. Çünkü Eğitim çalışanı TEÇ-SEN'le Varoluş Mücadelesi yapmaktadır.

SENARYO hep Aynı, aktörler hep aynı maalesef filmin sonu yok... Biz Eğitim çalışanı olarak bu filmi daha önce izledik, aktörleri de tanıdık, tabanının isteklerine sırtını dönen yapılar ve organizasyonlar, TARİHİ ESER olarak MÜZELERE kaldırılır.  

 

Değerli arkadaşlar, Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası korkunun, yıldırmanın, baskıların son bulması için kurulmuştur.  Gelin birlik ve beraberlik içinde olalım. Gelin herkesin gıpta ile bakacağı eğitim çalışanı ruhunu BİZ olarak yaşayalım.

Düşünün !

-15 Yıldır yoktular..

-15 Yıldır bizleri hatırlamadılar..

-15 Yıldır ezilmemize göz yumdular..

-15 Yıldır yüreğimizi dağladılar...

            HATIRLAYIN !

-En zor anımızda yanımızda olanlar yine mesai arkadaşımızdır.

-En mutlu günümüzde yanımızda olanlar yine mesai arkadaşımızdır.

-Allah (C.C) acılarını göstermesin, yakınlarımız vefat ettiğinde tabutun altına giren, bizlerin acısını paylaşan, omuzlarında ağlayabildiğimiz yine bizim mesai arkadaşlarımızdır.

 

Daha ne kadar bekleyeceksin !

 

AİT OLDUĞUN YER KADROLARININ VE MESAİ ARKADAŞLARININ  VAROLUŞ MÜCADELİSİNE BAŞLATTIĞI YER OLAN TEÇ-SEN'DİR.

KADROLARINA SAHİP ÇIK .

"Geçmişi hatırlamayanlar, onu bir kere daha yaşamak zorunda kalırlar."

Ümit DEMİREL

DİĞER MAKALELER

+