One Minute

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın Davosta katıldığı Gazze panelini terk etmesi, duruşunun dik ve vakurlu olması, israil tarafından masum filistin sivil halkına ve çocuklara gerçekleştirilen soykırımın en sert yanıtının verilmesi, Dünya devlet başkanlarının hiçbirinin yapamayacağı diklikte sözünü esirgememesi, "Güçlünün yanında değil haklının yanındayız" mesajının canlı canlı verilmesi ve Türkiye'nin Ortadoğunun piyonu değil ŞAHI olduğunun altının çizilmesi  deyim yerindeyse DAVOS'a damgasını vurdu.

Türkiye Cumhuriyetinin Osmanlı İmparatorluğundan aldığı miraslar vardır. Bu mirasın  gereği gerektiği gibi Başbakanımız Sayın R.Tayyip ERDOĞAN tarafından yerine getirilmiştir. Başbakanımızın bu tavrını olumsuz olarak eleştiren mutlaka olacaktır. uslübunu beğenmeyecekler olacaktır. Hatta İsrail Cumhurbaşkanına karşı gösterdiği tepkinin nedeni olarak seçimler bahane edilecektir. Bu noktada dememiz gerekir ki "One Minute" 1 dakika...

Başbakanımız Sayın R.Tayyip ERDOĞAN çok samimiydi. Davosa Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı olarak gitmiştir. Bir partinin genel başkanı olarak konuşmamıştır. Tavrıyla, duruşuyla nettir. Herkesin haddini ve sınırlarını bilmesi gerektiğinin mesajını çok mükemmel vermiştir. Bir mizansen değildi. Daha önce hazırlanılmış, çalışılmış ve provası yapılmış bir hal hiç değildi. Tamamen gerçek, tamamen doğru ve Türk Başbakanına yakışan tavır ve davranıştı.

Başbakanımız R.Tayyip Erdoğanın yaptığı onurlu duruşunun olumlu veya olumsuz eleştirisi asla Başbakan R.Tayyip Erdoğanı bir parti lideri olarak görerek yapılmamalıdır. Türkiye Cumhuriyetinin Başkanı konuştu, tavrını koydu ve ister kabul edin ister etmeyin Türk halkının ve Filistin halkının duygularına tercüman oldu.

 

Bundan sonra ne olacak diyor bazı yazarlar, ahlayıp vahlıyorlar, felaket senaryoları yazmaya başladılar bile.. yine  One Minute..

Bundan sonra bölgede Güçlü Bir Türkiye Olduğunun herkes farkına varacak. Türkiye olmadan hiçbir sorunun çözümlenemeyeceğini öğrenecekler.. Ortadoğuda Türkiyenin onayını almadan bundan sonra adım atılmayacağını bilecekler..

Ha siz hala Türkiyenin Güçlü Bir Ülke Olduğuna İnanmıyormusunuz..

One Minute

SİZDE ÖĞRENECEKSİNİZ...

 

Ümit DEMİREL

Genel Başkan

 


NOT : Bu yazım bir parti liderinin tavrına değil, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanının tavrına karşı yazılmıştır. Siyasi Hiçbir içerik taşımamaktadır.

DİĞER MAKALELER

+