"Ya Lastiğinizi Değiştirin!, Yada Direksiyondan İnin!"

2 olağan genel kurulumuzu birlik ve beraberlik içinde kardeşliğimize zerre zarar vermeden ve varoluş mücadelemizin asilliğine yakışır bir şekilde tamamlamanın verdiği mutluluğu içinde 2.dönem genel merkez yönetim kurulu üyelerimizle birlikte çalışmalarımıza hız kesmeden kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Sendikamızın Kurucu ve 1. dönem genel merkez yönetim kurulu üyeliğini yaparak, Teç-Sen isminin Türkiye'de tanınmasını sağlayıp, büyümesinde emeği olan Şahin KALAFAT, Ali KÖK, Cemil ÖZDEMİR, Remzi SARIYAR,M.Selim YURDAKUL, Cevdet SEZER, Halil YOLALAN, Ekim EDİŞ, Mustafa TÜRKER ve Hülya SAYMAZ'a gösterdikleri fedakarlıktan ve feragattan ötürü sonsuz teşekkür eder, 2. dönem yönetim kurulu üyelerimize de başarılar dilerim.

Teç-Sen 2. Dönem yönetim kurulu olarak ilk icraatımızı, çağımızın hastalığı olarak kabul edilen KANSER hastalığına yakalanan eğitim çalışanlarının Konforlu bir tedavi görmelerini sağlayacak kısa adı Teç-Sen KAHASKEV olan "Teç-Sen Kanser Hastaları Tedavisi Konfor Evi" çalışmalarını bitirerek, hizmete girmesini sağladık.

Amacımız, Varoluş Mücadelesini sadece mali ve özlük hakların alınmasında başlatılmadığını, sosyal ve dayanış çalışmalarında da bir varoluş sürecinin olduğunu hatırlatmak ve insan onuruna, haysiyetine yakışır bir ortamda eğitim çalışanlarının ve üyelerimizin kendi evlerinde olduğunu hissettirmektir.

Eğitim çalışanlarının ücretsiz yararlanacağı konfor evimizin, Ankara'nın büyük hastanelerine çok yakın olmasının yanında ailemizle hiçbir çekince olmadan kendi evimizdeymiş hissini veren eksiksiz dizaynıyla da bir ilktir.

Üzülerek söylemem gerekir ki, Şahsım ve yönetim kurulu üyelerimiz hakkında 3 yıldır iftira atmakla ün salan dış odaklı bazı şahısların, kıskançlık, haset ve çekememezlik hastalığı hala devam etmektedir.

Öyle ki, Kanser hastalığına yakalanan eğitim çalışanlarının yaralarını sarmakta bir nebze faydalı olacağına sonuna kadar inandığım "Teç-Sen Kanser Hastaları Tedavisi Konfor Evi" hakkında "PARAVAN EV" gibi aldığım terbiye gereği yazamayacağım onlarca itham ve iftiraları ortaya atacak kadar AR DAMARI ÇATLAMIŞ GÜRUHLAR cirit atmaktadır.

Tahmin edeceğiniz gibi bu iftiraları ortaya atan yine başka bir sendikanın yöneticisidir. Zaten bu yöneticinin sözlerine bakarak sendikanın da nasıl bir sendika olduğunu anlayabilmekteyiz. Sanal ortamlarda aslan kesilip, yakıp yıkan bu şahsiyetlerin sendikacılık alanında sözden öteye gidemeyen ürkek ve korkak tavırlarını kamuoyu çok yakından izlemektedir.

Eğitim çalışanlarının sorunlarının çözümünde kendilerini Teç-Sen alternatifi olarak lanse eden ve her fırsatta Teç-Sen alehine iftara ve karalama yarışında bulunan sendikaların ise kopya sendikacılık alanında açtıkları çığırı takdirle karşılıyor, başarılarının devamını diliyorum. Bu iftiralarla ilgili gerekli olan yargısal sürecimizi başlatacağımızdan sanırım kimsenin şüphesi yoktur.

İnsan olmanın gereğini yerine getirken, insan onuruna yakışır çalışmalarımızı yapmamızı çekemeyenler olacaktır. Kin, nefret ve hasetlerine yenik düşen bu güruhlara ahlak, namus, şeref, haysiyet gibi değerleri hatırlatırız.

Bilindiği üzere, her yıl kanun gereği sendikaların yetki savaşı çok yakın bir zamanda başlayacaktır. Her yıl olduğu gibi yine eğitim çalışanlarının kapısı bu sendikaların yöneticileri tarafından çalınacaktır. Yılda 1 ay hatırlanan eğitim çalışanlarına çeşitli vaadler verilecek ve "1-2 aylığına üye ol, yetkiyi alalım sonra istifanı ben doldurup vereceğim" gibi eğitim çalışanlarını aşağılayan cümleleri duyacaksınız.

Eğitim çalışanlarını patlamış lastiklerine yama olarak gören zihniyete en iyi cevabı yine eğitim çalışanları verecektir.

Ya lastiğinizi değiştirin !, yada direksiyondan inin !

Ümit DEMİREL

Genel Başkan

DİĞER MAKALELER

+