Düşünmeden Konuşmak Nişan Almadan ateş Etmeye Benzer.

Değerli arkadaşlar Kastamonu İl başkanı olarak sizlerle acizane  birkaç düşüncelerimi paylaşmak istedim.

  Toplumsal dayanışma toplumun kurum ve kuruluşlarıyla ortak değerlerde birleşmesi ve birlikte hareket etmesidir. Yaşamımızda toplumsal dayanışmanın çok önemli bir yeri olduğunu artık anlamamız gerekmektedir. Çünkü iyi yaşamamıza yardımcı olacak hareketlerden birisi dayanışmadır.  

İyi bir başarı için çevre faktörlerimizi de iyileştirmek zorundayız. Çünkü insan sosyal bir varlıktır. Çevresindeki tüm olaylardan direk veya dolaylı etkilenir. Bu etkileşme insana zarar verdiği gibi çevremizde zarar verebilir. Bakın daha 3 yıl öncesine kadar hiçbir yerde hiçbir şekilde eğitim çalışanların adının geçmediğini hepimiz biliyoruz ama şimdi ise diğer sendikalar tarafından birazda olsa hatırlanır olduk.

 Bu  Teç Sen in başarısıdır. Değerli Eğitim Çalışan arkadaşlarımız gelin hep birlikte bu sendikamızı büyütelim Bizlerin Dayanışmaları sayesinde sendikamız daha ileriye gideceğinden eminim.Yeterki bizler dik durmasını bilelim Kendi başarısızlığımız eğer bir toplum içinde olumsuz etki yapıyorsa oturup, düşünüp nerede neden hata yaptığımız irdelememiz gerekmektedir.

Tüm eğitim çalışan arkadaşlarımızın birlikte ve  beraber hareket etmeleri  sendikamız açısından çok faydalı olacağı kanaatindeyim, buna en güzel örnek Kurtuluş Savaşıdır. Birlik ve beraberlik içinde olan toplum kendi kendini yönetir, dışarıdan müdahalelere izin vermez. Karşılaşılan sorunlar daha çabuk çözülür ve gelişmek için gerekli şartlar kolayca aşılır.Kısaca sendikamızın Türkiye çapında önemli bir yere gelmesi için, biz üyeler olarak bir dayanışma (fikir birliği) içinde olmalıyız.

Başkaların dedikodularına kulak asmamalıyız Aslında,  insanlarımızın, haklarında doğruluğu ve gerçekliği kanıtlanmamış savlarla suçlanması bi gerçektir. Oysa "Düşünmeden konuşmak, nişanalmadan ateş etmeye benzer". İnsanları yaralar

Erol KAÇAKOĞLU

DİĞER MAKALELER

+