Ayrımcılık Genlerine Kadar İşlemiş Bunların!

Değerli eğitim çalışanları arkadaşlarım,

Bu hafta İlçe ziyaretim sırasında sohbet ederken bir şube müdürününanlattığı yazıma bu başlığı atmama neden olmuştur.

Eğitim çalışanları arkadaşlara sendikamızı ve çalışmalarımızı anlatırkenbizim geldiğimizi duyan Şube Müdürü yanımıza gelerek hoş geldiniz dedi vekonuşmanızı bölmeyin devam edin diyerek bizi dinledi.

Ben anlatacaklarımı tamamladıktan sonra tanıştık. İsmini söyledi karşılıklıhoş beşten sonra hocam ben özlükte çalışıyorum, sizin dosyanızı açtığımda çokmemnun oldum eğitim çalışanları adına dedim. Göreve memur olarak başlayıp sonraVHKİ. Şef ve sonrada Şube Müdürü olmuşunuz bu beni mutlu etti dedim. İnşallahbundan sonrada sizin gibi arkadaşların çoğalmasını isterim. Şefarkadaşlarımızdan bu konuda başarılar bekliyoruz dedim.

Sendikamız ile ilgili sorular sordu açıklama yaptım. Bakanlığın Milli Eğitimdeğil Milli Öğretmen Bakanlığı haline geldiğini biz eğitim çalışanlarının özlükhaklarında eğitim-öğretim sınıfına göre ayrımcılık yaptığından bahsettim.

Hocam arkadaşlar bu anlattıklarınız da haklısınız. Ben hala bu ayrımcılığıhissediyorum. Geçenlerde şube müdürü bir başka arkadaş bana sordu seningösterge rakamında aynı bizimki gibi mi dedi. Evet dedim. Neden sordunuz diyeben ona sorduğumda biz öğretmeniz ve öğretmen iken şube müdürü olduk sizmemurluktan gelmesiniz fark vardır diye düşünmüştüm demiş.

İşte bu olay ayrımcılığın genlerine işlediğinin dışa vurumudur bence.

Eğitim çalışanları arkadaşlarım TEÇ-SEN dışındaki sendikaların düşünceyapısı bu. Her şey öğretmen için. Bizleri eğitim çalışanı olarak görmüyorlar.Ama eylemlerinde gösterilerinde pankart taşıyıcı slogan atıcı getir-götürcügörüyorlar. Bizim arkadaşlarda kabulleniyorlar.

Artık gözünüzü açın bırakın diğer sendikalarda kiracı olmaya, onlarınhizmetlerini görmeye, dolgu malzemesi olmaya. Artık gelin evinize, kendievinizde olunuz içinizden çıkan bu arkadaşlara bu kadrolara destek veriniz.

Arkadaşlar. Unutmayın ki Eğitim çalışanlarının sorunlarını Tek Yürek halindeTEÇ-SEN gündeme taşır. Çözümünü de TEÇ-SEN sunar. AYRIMCILIK RUHU GENLERİNEİŞLEYENLER DEĞİL......

Birol DUMAN

TEÇ-SEN Sivas İl Başkanı

 

DİĞER MAKALELER

+