DEMİREL: “MEB Unvan Değişikliği Sınavı Mart 2021 İlk Haftasında ve E-Sınav Olarak Yapılacaktır!”

DEMİREL: “MEB Unvan Değişikliği Sınavı Mart 2021 İlk Haftasında ve E-Sınav Olarak Yapılacaktır!”

TEÇ-SEN olarak; Unvan Değişikliği sınavına başvuru yapan eğitim çalışanlarını bilgilendirmek ve her zaman olduğu gibi emeği olmadığı halde başarıyı sahiplenmek isteyen sendikaları da göz önünde tutarak konuyla ilgili açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.

Bilindiği üzere son 12 yılda 1 defa yapılan MEB Unvan Değişikliği Sınavı 06 Aralık 2020tarihinde yapılacaktı. Ancak covid-19 pandemi tedbirleri nedeniyle ertelenen Unvan Değişikliği sınavının yeniden planlaması ve sendikamızın projesi olan klasik sınav yerine e-sınav olarak yapılması talebimizin senaryosunun Milli Eğitim Bakanlığınca çalışıldığı ile ilgili daha önce sendikamızca açıklama yapılmıştı.

 http://tec-sen.org/haberdetay.aspx?hid=1048

MEB Unvan Değişikliği sınavının e-sınav olarak yapılmasının maliyeti çok aşağıya çekeceğini, farklı kadrolar için farklı oturum şeklinde yapılmasıyla 81 il’de yapılabilir olduğunu ve bu teknolojik alt yapıya milli eğitim bakanlığının sahip olduğunu ve bu imkanın kullanılması gerektiğini de açıklamıştık.

 http://tec-sen.org/haberdetay.aspx?hid=1043

Ayrıca, Bir YARIŞMA SINAVI  olan MEB Unvan Değişikliği sınavının e- sınav olarak yapılmasının Milli Eğitim Bakanlığına tecrübe kazandıracağını ve bundan sonra yapılacak olan YARIŞMA SINAVLARINA temel oluşturacağını ifade etmiş ve Milli Eğitim Personel Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüklerine TEÇ-SEN olarak sunum, rapor ve brifing verilmişti.

06Aralık 2020 tarihinde yapılması planlanan ve covid -19 salgını nedeniyle ertelenen MEB Unvan Değişikliği sınav tarihi Milli Eğitim Bakanlığınca Mart2021 ayının ilk haftası olarak planlamış olup sınav şekli TEÇ-SEN talebi olan E- Sınav olarak 81 İl’de yapılması öngörülmüştür. 

Başta Bakanımız Ziya SELÇUK olmak üzere, Personel Genel Müdürümüz Ömer İNAN'a, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürümüz Sadri ŞENSOY hocamıza, Daire Başkanımız Aykut BAL ve Şube Müdürümüz Ahmet DEMİR olmak üzere emeği geçen tüm bürokratlarımıza eğitim çalışanları adına teşekkür ederiz.

TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞI


+