DEMİREL: “MEB 12 Yılda 1 Kez Yaptığı Unvan Değişikliği Sınavının E-Sınav Merkezlerinde Yapılması İçin Daha Cevval Olmalıdır.”

DEMİREL: “MEB 12Yılda 1 Kez Yaptığı Unvan Değişikliği Sınavının E-Sınav Merkezlerinde Yapılması İçin Daha Cevval Olmalıdır.”

 

06 Aralık 2020 tarihinde yapılacak olan Unvan Değişikliği sınavının ertelenmesinin ardından Teç-Sen olarak önce Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile görüşmemizi yaparak sendikamızın unvan değişikliği sınavı ile ilgili teklifimizi açıklamıştık. Koordinasyon gereği yine Teç-Sen olarak bu sefer Personel Genel Müdürlüğü ile görüştük.

 

Personel Genel Müdürlüğüne Unvan Değişikliği sınavının E- Sınav merkezlerinde ve 81 il’de aynı gün yapılabileceğini, farklı alanlar için farklı oturum düzenlenerek toplamda 6 oturum ile unvan değişikliği sınavının tamamlanabileceği ve itiraz süresinin bitiminde hızlıca sınav sonuçlarının açıklanabileceğini anlatma fırsatı bulduk.

 

Bilindiği üzere söz konusu unvan değişikliği ile ilgili sendikamızın ve eğitim çalışanlarının 2011 tecrübesi hafızlarımızda yenidir ve bu konuda tedirginliğimiz hala devam etmektedir ve bu konudaki tedirginliğimizi de personel genel müdürlüğüne anlattık.  Teklifimizin olumlu ve anlaşılır bir teklif olduğu ve ölçme, değerlendirme ve sınav hizmetleri genel müdürlüğü ile e-sınav teklifimiz yapılabilir/yapılamaz üzerinde görüşeceklerini tarafımıza bildirdiler. Teç-Sen olarak bu görüşmenin sonucunu heyecanla bekliyoruz.

 

Unvan değişikliği sınavının biran önce yapılması ve eğitimlerini tamamlayıp kariyer için bekleyen eğitim çalışanlarının atamalarının yapılması bizim için değerli olandır ve bu konuda milli eğitim bakanlığı bürokratlarının eğitim çalışanları için daha cevval olmalarını bekliyoruz.

Ümit DEMİREL

Genel Başkan

 Facebook'ta Paylaş yorum ekle
Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No: 71/9 ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : 0312 425 55 56 - Faks : 0312 425 50 53
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Teç-Sen | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Yazılım: Hatırnaz Yazılım