Hizmetlinin Memur Olmasını Engellemeyin?

Türkiyede hiç bir Bakanlık Milli Eğitim Bakanlığı kadar ne ettiğini bilmeyen bir yapıda değil. Nasılmı  diyeceksiniz örneğin en az 4 yıl Fakülte bitiren bir öğretmenin müdür  yardımcısı veya müdür olmak için 60 puan yeterli olurken Liseyi dışardan bitiren gariban hizmetlinin 70 puan alması akla mantığa durgunluk verir ben soruyorum lisemi daha  büyük bir eğitim kurumu  yoksa Fakültemi ? inanın bende şaşırdım hangisi büyük mantık yürütüyorum 60 puan olduğuna göre Fakülte liseden  altı  bir öğrenim kurumudur.

Hizmetlinin memur olmasını teknisyen olmasını engellemek için midir  bilinmez ama bilinen bir gerçek varki oda sınav sistemindeki eşitsizlik adaletsizlik sağlıklı bir sınav sistemi oluşturulması için ne gerekirse yapılması tüm hizmetli arkadaşlarımın isteği ve hakkıdır.

Sayın yetkililer hizmetlinin bu hakkını engellemeyin 70 olan puanını 60' a düşürerek yeni bir sınav tarihi belirlenmesini istemek sanırım hizmetlinin en doğal hakkıdır.

Hizmetli kardeşlerim sizlere bu sözü veriyorlar sizlerin ne yerinizde nede makamınızda gözleri yoktur. Sadece 70 puan olan tabanı 60' a düşürülmesi.Hizmet alımının olduğu yerlerde zaten büyük bir bölümü vekalet onayı ile  çalışmaktadırlar. Hizmetliye bu işi yapar diyerek onay aldıysanız bu kadroları verin yapamıyorlar ise neden onayla çalıştırıyorsunuz?


          Bir başka çelişki çarpıklıkta 
 öğretmen sınav ücreti 25Tl. hizmetli ve memurunki 50 Tl.ücret ödemekte bunları yargı yoluyla değil' de  umarımki bizim bakanlıktaki yetkililer tarafından çözülür.

                                                                  Dursun GÖREN

                                                        TEÇSEN KARS İL BAŞKANI

DİĞER MAKALELER

+