Türk ve Müslüman Olmanın Bedeli Bu Kadar Ağır mı?

 Tüm dünyanın seyirci kaldığı Çin' de Uygur Türklerine uygulanan sindirme ve soy kırımı tüm dünya seyrettiği gibi İslam Ülkeleri de seyrediyor.

            Bir balinayı kurtarmak için Binlerce dünya basını ve medya haykırıp  kamuoyu yaratmaya çalışırken yüzlerce Uygur Türkünü hunharca katleden Çine  tüm dünya seyirci kalmaktadır.

            Türk ve Müslüman olmanın bedeli bu kadar ağır mı? EVET  bu kadar ağır çünkü Türk ve Müslüman olmak bir ayrıcalıktır. Bizler de o ayrıcalığı yaşamakla gurur duyuyoruz.

Bir Türk dünyaya bedeldir ilkesinden yola çıkarak bir Türk ölür bin Türk doğar Bu katliama yeltenen Çin de Olsa Rus da Olsa Bulgar, Yunan veya Ermeni de olsa  bizler birer birer ölür(şehit oluruz) biner biner doğar, tabiat ananın kucağına yayılırız. Zalimler sanmayın Uygur Türkleri yalnızdır, sahipsizdir. Sizleri onların kanlarında boğar, sizlerin zulmünüzü  başınıza geçiririz. Arkanızda Amerika'da olsa, Rusya'da olsa, Medeniyet diyarı denen  Avrupa Birliği de olsa sizler Türkü susturamazsınız. Türkü yenemezsiniz anca kalleşçe arkadan vurarak, yaşlıya çocuğa kadına el uzata bilirsiniz! Bunu tarihte de gördük. Savaş meydanında yapamadıklarınızı masa başında aynen bu günkü gibi sinsi ve kalleşçe sivil halkı katledebilirsiniz ve buna da herkes seyirci kalır ama Müslüman  Türk Milleti seyirci kalmaz. İç piyasamızda Çin mallarını hala satıyor muyuz? Hala onları kullanıyor muyuz?  Bunları boykot edip yakalım, almayalım  yerli malı Türkün malı her Türk onu kullanmalı ilkesini yerleştirelim.

Bu soykırıma insanlık suçuna seyirci kalan her devlet, sessiz kalan her kişinin omuzlarında Uygur Türk  Halkının vebali olacaktır. Zalimlerle ortaklık yapanlar onların döktüğü masum kanların da ortağıdır. Amerika'nın ve batılı ülkelerin çifte standartlarına  ne yazık ki bir daha şahit oluyoruz. Devletimizin teröre karşı haklı  olarak yaptığı mücadeleye destek vermeyip, insan hakları diye zırvalayanlar Çinin  yaptığı devlet terörüne insanlık suçuna karşı  seslerini çıkaramamaktadırlar.              

               Bu büyük vahşete, soykırıma seyirci kalmak, hiçbir onurlu  insana ve inancı ne olursa olsun hiçbir inanç sahibine yakışmaz. Bugün Uygur  Halkına destek verme, yardım etme  günüdür. Onun için Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası olarak Uygur Türkleri kardeşlerimizin yanında olduğumuzu belirtmek istiyor, Çin'i  ve destekçilerini nefretle şiddetle kınıyoruz!

                                                                                 

                                                                                                      Ramazan TÜRKASLAN

                                                                                                   Kayseri Teç-Sen İl Başkanı

                                                                                                               

DİĞER MAKALELER

+