Unvan Değişikliği ve Görevde Yükselme Sınavları Ne zaman Yapılacak.

Unvan Değişikliği ve Görevde Yükselme Sınavları Ne zaman Yapılacak.

Kamuoyunca bilindiği üzere, 09/01/2020 tarihinde Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Mustafa SAFRAN ile gerçekleştirdiğimiz görüşme sonucunda uzun yıllardır eğitim çalışanları tarafından beklenen Unvan Değişikliği Sınavının (Teknik Kadro) 2020 Mayıs ayında yapılacağını daha önce duyurmuştuk.

Ancak; Mart ayında tüm dünyayı ve ülkemizi etkisine alan pandemi süreci nedeniyle unvan değişikliği sınavı yapılamamıştı. Pandemi nedeniyle akamete uğrayan Unvan değişikliği sınavının ne zaman yapılacağı konusunda bu hafta itibariyle sendikamız yetkililerince Bakanlık nezdinde temaslara başlanmıştır.

Bakanlık yetkililerince; unvan değişikliği sınavı hazırlık çalışmalarının, normalleşme ile kaldığı yerden devam ettiği, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün sarkan sınav takvimini yeniden oluşturduğu, en yakın zamanda uygun bir tarih verilmesinin beklendiği ifade edilmiştir.

Yine buna bağlı olarak, pandemi sürecinin halı hazırda devam ettiğinden  şu an için tam bir tarih açıklamanın erken olduğunu, ancak sınavın 2020 yılı bitmeden Ekim-Kasım gibi yapılmasının planlandığı da Bakanlık yetkililerince net bir şekilde ifade edilmiştir.

Ayrıca; Ekim-Kasım 2020 tarihinde yapılacak Unvan Değişikliği Sınavının atama ve görev başlama işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Görevde Yükselme Sınavı için çalışmalara başlanacağı ve bu sınavın da 2021 yılı içerisinde yapılması planlandığı da ayrıca belirtilmiştir.

Bu vesileyle, sendika olarak bundan önceki sınavlarda olduğu gibi bu sınav sürecini de çok yakından takip ettiğimizin altını özellikle çiziyor, sınav sürecinin her safhasında eğitim çalışanlarını bilgilendirmeye devam edeceğimizi bir kez daha belirtiyoruz.

Kamuoyuna Saygılarımızla Duyurulur.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ


+