İLKSAN İkraz Ödemelerini En Az 3 Ay Ertelenmelidir.!


İLKSAN İkraz Ödemelerini En Az 3 Ay Ertelenmelidir.!

        Bilindiği üzere, Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkıp, kısa bir süre içinde küresel pandemi haline gelen Covid-19 Corona virüs salgınının sona ermesi için Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin aldığı tedbirlerin artarak devam etmesinin yanındayız. 


    Covid-19 salgının yayılımının önlenmesi için devletimiz tarafından açıklanan tedbirler durumun ciddiyetinin göstergesidir. Özellikle salgının yayılımının engellemesi yönünde “Evde Kal” çağrısı, kamu ve özel sektörde çalışanlara“Dönüşümlü ve Esnek Çalışma” sistemine geçilmesi, kamu ve özel bankaların tedbir olarak kredi ve borç ödemelerini ertelenmesi, 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın evde kalmalarının sağlanması gibi birçok tedbirler alınmaktadır.


Teç-Sen - Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası olarak; 
İlksan üyesi olup sandığınızdan bireysel-konut v.b kredi kullanmış eğitim çalışanlarının ikraz ödemelerinin en az 3 ay ertelenmesi talebimizi içeren resmi yazımız İlksan Genel Müdürlüğüne gönderilmiştir.


TEÇ-SEN GENEL MERKEZİRESMİ  YAZI: _____________________________________________________________________________________


Sayı     :2020/TEÇ-SEN/GB/0063                                                                        Ankara 23/03/2020

Konu   : Covid-19 (Corona Virüs) Pandemi Nedeniyle

              İkraz Ödemelerinin Ertelenmesi.

 

 

                       

İLKSAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

ANKARA

 

            Çin’in Wuhan kentinde Aralık 2019 tarihinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı saran Covid-19 -Corona Virüs Pandemi ile ilgili Ekonomik, Sosyal ve Mali Tedbirler Türkiye Cumhuriyeti Devletimizce alınmakta ve kamuoyuna duyurulmaktadır.

 

            Özellikle salgının yayılımının engellemesi yönünde “Evde Kal” çağrısı, kamu ve özel sektörde çalışanlara“Dönüşümlü ve Esnek Çalışma” sistemine geçilmesi, kamu ve özel bankaların tedbir olarak kredi ve borç ödemelerini ertelenmesi, 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın evde kalmalarının sağlanması gibi birçok tedbirler alınmaktadır.

 

            Teç-Sen – Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası olarak ; İlksan üyesi olup sandığınızdan bireysel-konut v.b kredi kullanmış eğitim çalışanlarının ikraz ödemelerinin en az 3 ay ertelenmesi talebimizdir.

 

Bilgilerinizi ve ilksan üyesi olup sandığınızdan bireysel– konut vb kredi kullanmış eğitim çalışanlarının ikraz ödemelerinin en az 3 ay ertelenmesi hususunda gereğini arz ederim.


 Ümit DEMİREL

Genel Başkan

+