DEMİREL : “ Mayıs 2020 Ayında Yapılacak Olan Unvan Değişikliği (Teknik Kadro) Sınavlarının Alanları Eğitim Çalışanlarının Mezuniyetlerini Kapsayacak Şekilde Genişletilmelidir.”

DEMİREL : “ Mayıs 2020 Ayında Yapılacak Olan Unvan Değişikliği (Teknik Kadro) Sınavlarının Alanları Eğitim Çalışanlarının Mezuniyetlerini Kapsayacak Şekilde Genişletilmelidir.”

 

Bilindiği üzere, Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Mustafa SAFRAN ile Sendikamız arasında yapılan görüşme sonucunda uzun yıllardır eğitim çalışanları tarafından beklenen Unvan Değişikliği Sınavının (Teknik Kadro) 2020 Mayıs ayında yapılacağı ile ilgili daha önce Teç-Sen Duyurusu yapılmıştı.

 

2008 ve 2015 yıllarında yapılan Unvan Değişikliği sınavlarında eğitim çalışanlarından ve teşkilatlarımızdan sendikamızca gelen ve bizzat sahada tespit ettiğimiz sorunlardan bir tanesi de unvan değişikliği sınavına girmeyi hak etmiş olan ancak milli eğitim bakanlığınca o alan için boş kadro ayrılmadığı ve ilana çıkmadığı için on yıllarca aynı kadroda çakılı duran eğitim çalışanlarının bu feryadını artık milli eğitim bakanlığı görmelidir.

 

Bu konuda milli eğitim bakanlığı bürokratlarıyla yaptığımız görüşmelerin temeli “Hak ve Adalet”tir. Eşitliktir. Bizim derdimiz eğitim çalışanlarının derdidir. Bu minvalde, milli eğitim bakanlığı 2008-2015 unvan değişikliği sınavlarının incelenmesi ve ihtiyaç belirtilip başvurusu olmayan kadrolar için ilana çıkılmaması ve daha önce ilana çıkılmayan alanları belirleyerek büyük resmi görmelidir.

 

Unvan değişikliği sınavlarının amacına ulaşması ve mezuniyetini tamamlamış eğitim çalışanlarının hakkettikleri unvanlara kavuşması için 2020 mayıs ayında yapılacak unvan değişikliği sınavlarında ilan edilecek alanları eğitim çalışanlarının mezuniyetlerini kapsayacak şekilde genişletilmelidir.

 

TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞI


+