Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmet Binası Acilen Boşaltılmalıdır.

24 Ocak akşamı Elazığ ili ve çevresinde meydana gelen deprem sonrası kentte bir çok bina oturmaya elverişsiz hale gelmiştir. Bu binalardan biri de Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmet Binasıdır.

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü 6 yıldır 1950 yılında yapılmış eski Tekel Fabrikasında hizmet vermektedir. Sendikamızca depremden önce hizmet binasının fiziki durumunun iyi olmadığı gerekçesiyle resmi yazıyla İl Milli Eğitim müdürlüğü yetkilileri uyarılmıştır. Ancak bu uyarılarımız dikkate alınmamış İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu eski bina da hizmete devam etmiştir.

3 bloktan oluşan Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmet binası ağır hasar görmüştür. Yaşanan deprem sonrasında C bloğu tamamen boşaltılmış, A ve B Bloklarına taşınmıştır. Ve yine bize iletilen bilgilere göre deprem sonrasında yapılan kontroller neticesinde bütün bloklar için oturuma elverişsiz raporu düzenlenmiştir.

Şu anda kullanılan 2 Blokta toplam 266 personel sıkış tıkış bir vaziyette ve can güvenliklerinden endişeli bir şekilde görev yapmaya çalışmaktadır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri başka bir yere taşınma konusunda hem fikir olduklarını ancak yer tahsisi konusunu yerel ölçekte çözemediklerini bizlere ifade etmektedirler.

Hem maddi hem manevi zor günler geçiren, içinde bulundukları zor şartlarda hasar almış ve oturuma elverişsiz hale gelmiş hizmet binasında görev yapmaya çalışan eğitim çalışanları, konunun çözümü için Bakanlık yetkililerinin bir an önce devreye girmesini hizmet binasının uygun bir yere taşınması konusunun en hızlı biçimde çözüme kavuşturulmasını beklemektedirler.

Kamuoyuna Saygılarımızla Duyurulur.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+