Memurluk ve Şeflik Sınavını Kazanıp Atanamayanlar İçin EK ATAMA Israrımız İnsani ve Vicdanidir.

TEÇ-SEN

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası

Genel Başkanlığı

 

“Memurluk ve Şeflik Sınavını Kazanıp Atanamayanlar İçin EK ATAMA Israrımız İnsani ve Vicdanidir.”

 

09 Aralık 2018 tarihinde yapılan Memurluk ve Şeflik Yazılı ve Sözlü Sınavını kazanan ancak çeşitli nedenlerle atanamayan eğitim çalışanlarının ilan edilen ve hala boş olan kadrolara atanabilmeleri için Milli Eğitim Bakanlığınca EK ATAMA sürecinin başlatılması sendikamızın talebidir.

 

Memurluk için ilan edilen boş kadro sayısı : 3.490

Ataması Yapılmayan Boş Memurluk Kadro Sayısı : 967

Şeflik için ilan edilen boş kadro sayısı : 1.814

Ataması yapılmayan boş şef kadro sayısı: 545

Memurluk ve Şeflik İlan Edilen ve Boş Kalan Toplam Kadro Sayısı: 1.512’dir. Ayrıca Ataması yapıldığı halde göreve başlamayanlarla birlikte bu sayı daha da yukarıya çıkabilir.

 

Meseleye ilan edilen boş kadro sayısı ile ilan edilip ataması yapılmayan ve hala boş olan kadro sayısı üzerinden baktığımızda bakanlığımız ihtiyacını ve ilan ettiği kadroları karşılayamamıştır. Milli Eğitim bakanlığı memurluk ve şeflik sınavını yaparak amaç edindiği ve ilan ettiği kadroları dolduramamıştır.

 

Memurluk ve Şeflik yazılı ve sözlü sınavına giren ve sınavı kazanan ve atanmayı bekleyen binlerce eğitim çalışanı açısından da beklenti hala devam etmektedir. Sınavı kazanan eğitim çalışanları ile boş kalan kadro sayısının birbirine eşit olması ve daha önce milli eğitim bakanlığınca ek atama yapılması gibi birçok nedenlerle milli eğitim bakanlığınca EK ATAMA yapılması beklenmektedir.

 

Aralık 2018 – Ocak 2020 arasında geçen 14 ay boyunca eğitim çalışanlarının beklentisi kariyer yapabilmektir. Yazılı sınava girmiş kazanmış, sözlü sınava girmiş kazanmış ve atanamamış eğitim çalışanlarına bir hak daha verilmesini istememiz ve bu uğurda mücadele etmemizin sebebi vicdanen huzursuz olmamızdan kaynaklıdır.

 

“İnsan acı duyuyorsa canlıdır. Başkasının acısını duyuyorsa insandır.” Der Tolstoy… bizde ek atama bekleyen eğitim çalışanlarının istek ve taleplerini anlıyoruz ve hissediyoruz ve bu sorunun çözülmesi için milli eğitim bakanlığıyla görüşmemiz ve ısrarla EK ATAMA talebinde bulunmamızın nedeni ise insani ve vicdanidir.

 

Herkesin vicdan muhasebesini iyi yapması gerekir. Bakanlık bürokratları ek atama yapılmadığından oluşacak kul hakkını, kendisi için hiçbir çalışma yapmadığın ıbildiği halde başka sendikalara üye olan eğitim çalışanları ise alınteri - emek hakkını düşünmeli ve vicdan muhasebesini samimi yapmalıdır.

 

Bizler kuruluş ilkemiz, gelecek vizyonumuz ve misyonumuz gereği dün olduğu gibi bugün ve yarın da hep ve daima eğitim çalışanlarının yanında olacağız. Yola revan olduğumuz hak ve adalet yolculuğumuzu tüm zorluklara rağmen inşallah hep birlikte tamamlayacağız.

 

TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞI


+