TBMM Milli Eğitim Komisyonu Üyelerini Ziyaretlerimiz devam ediyor

Genel Sekreterimiz S.Burçin POYRAZ ve Genel Başkan Yardımcımız Ali GÜLER’den oluşan heyet ile 2019-2020 yasama yılı TBMM görüşmeleri kapsamında; Milli Eğitim,Kültür,Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanvekili Erzurum Milletvekili Kamil AYDIN’ı makamında ziyaret ettik.

Görüşmemizde Öğretim Yılına Hazırlık Ödeneğinin Tüm Eğitim Çalışanlarına verilmesi için 657 sayılı kanunun ek-32. Maddesinde değişiklik yapılması, Eğitim Şartı tutan Kamu Görevlilerinin bir defaya mahsus mezuniyetlerine uygun kadrolara atanması için kanun çıkarılması, Ek Gösterge artışının belli unvanlarla sınırlandırılmadan, eğitim durumlarına göre kamu çalışanlarının tümüne verilmesi, 4/B’li personelin 4/A kadrolarına alınması konuları ele alınmıştır.

Sayın Vekilimiz; Özellikle Öğretim yılına hazırlık ödeneği talebimizin haklı bir talep olduğunu bu konunun çözümü için gayret göstereceğini ifade etmiştir. Kendisine teşekkür ediyor yasama çalışmalarında başarılar diliyoruz.

2019-2020 yılı TBMM görüşmelerimiz, taleplerimiz gerçekleşene kadar ara vermeden devam edecektir. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

 

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ


+