Milli Eğitim Bakanlığı 2019 Yılı Bitmeden Memurluk ve Şeflik Sınavını Kazanan ve Atanamayan Eğitim Çalışanları İçin Ek atama İşlemlerini Sonuçlandırmalıdır.

Genel Başkan DEMİREL :"Milli Eğitim Bakanlığı 2019 Yılı Bitmeden Memurluk ve Şeflik Sınavını Kazanan ve Atanamayan Eğitim Çalışanları İçin Ek atama İşlemlerini Sonuçlandırmalıdır."

 

10 Aralık 2018 tarihinde yapılan memurluk ve şeflik sınavı için ilan edilen kadroların boş kalmaya devam etmesinin kime ne faydası var ? Memurluk için ilan edilen boş kadro sayısı 3.490 olmasına rağmen 967 kadroya atama yapılmamıştır. Şeflik için ilan edilen boş kadro sayısı ise 1.814 olmasına rağmen 545 kadroya atama yapılmamıştır. Toplamda 1512 kadro boştur ve bu kadrolara atanmayı bekleyen sınavı kazanmış binlerce eğitim çalışanı vardır.  

 

Neredeyse 1 yıl süren, uzun ve belirsizlikler içinde ilerleyen Memurluk ve Şeflik Sınavı ile ilgili karamsarlıkların,belirsizliklerin sona ermesi gerekir. Hatta çok geç kalınmıştır.  “Sınav ve Atamalar Yapılmıştır! Bu iş bitmiştir! Ek Atama Yapılmasına gerek yok!” diyenler var. Hatta bu söylemi destekleyenler de var. Öncelikle em pati yapmayı beceremeyen, vicdan ve merhamet yoksunu bu ve bunun gibi düşüncelere sahip insanları görevlerine ne olursa olsun biz dikkate almadık, almayız. Doğru bildiğimiz yolda her ne olursa olsun yürütmekten imtina etmedik, etmeyiz. Ek atama talebimiz ise doğru ve haklı bir taleptir.

 

Bizim derdimiz “Hak ve Adalet !”…Memurluk ve Şeflik Sınavına girenler bizim evlatlarımız, Milli Eğitim Bakanlığının kendi evlatları değil mi? Başka bakanlığın değil milli eğitim bakanlığının personellerinden bahsediyoruz. Sınav milli eğitim bakanlığının sınavı, sınava girenler milli eğitim bakanlığının evlatları… boş olduğunu ilan ettiğimiz ve ihtiyacımız var dediğimiz kadrolara atama yapmamanın sebebi ne olabilir?

 

Milli Eğitim Bakanlığına olan güveni yükseltmek için öncelikle tüm belirsizliklerin sona ermesi gerekir. Sürüncemeye bırakılan, ötelenen ve karar verilmesi gereken tüm konulara netlik kazandırılmalıdır.1 yıldır yazılı sınav, sözlü sınav, tercih v.b. birçok iş işlemlerin sonuçlanması bekleyen ve sınavı kazandığı halde ataması yapılmayan ve hala boş kalan kadrolar için milli eğitim bakanlığınca EK ATAMA sürecinin başlatılması bekleyen binlerce eğitim çalışanı için 2019 yılı bitmeden EK ATAMA İşlemleri sonuçlandırılmadır.

 

Teç-Sen -Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası olarak; Memurluk ve şeflik sınavı için ilan edilen ancak ataması yapılmayan 1.512 adet boş kadro için Kasım 2019 tarihinde ilana çıkılması ve sınavı kazanan ve atanamayan eğitim çalışanlarından tercih alınarak Aralık 2019 tarihinde atamaların yapılması hak ve adalet arayışı ışığında öncelikli talebimizdir.

 

TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞI


+