"Milli Eğitim Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınav Tarihi ile GYS EK ATAMA Tarihlerini Açıklayarak Belirsizliği Ortadan Kaldırmalıdır."

Genel Başkan DEMİREL :"Milli Eğitim Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınav Tarihi ile GYS EK ATAMA Tarihlerini Açıklayarak Belirsizliği Ortadan Kaldırmalıdır."

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitimlerini tamamlayan ve kariyer yapmak isteyen eğitim çalışanları için 09 Aralık 2018 tarihinde “Memurluk ve Şeflik” Sınavı yapılmıştır. MEB tarafından ilan edilen boş kadrolar; Memurluk için 3.490 adet ve Şeflik için 1.814 adet boş kadro ilan edilmiş ve bu boş kadroların ihtiyacının karşılanması için yazılı ve sözlü sınavda başarılı olan adayların atamaları yapılmıştır.

09 Aralık 2018 tarihinde yapılan “Memurluk ve Şeflik Sınavı”na toplam 14.766 aday katılmıştır. Sınava katılan adaylardan 60 ve üzeri puan alanlar ise Şeflik için 1.868 ve Memurluk için ise 3.558’dir. İlan edilen boş kadro sayısı kadar aday memurluk ve şeflik yazılı ve sözlü sınavıgeçerek başarılı olmuştur.

Elimizdeki verilere göre (Atanıp Göreve Başlamayanlar Hariç) Memurluk için 967 adet, Şeflik için ise 545 adet kadro boş kalmıştır ve boş kalmaya da devam etmektedir. Sınavı kazanıp atanamayan eğitim çalışanlarının yaklaşık 9 ay süren emeği ve alın teri yok sayılmamalıdır. Milli Eğitim Bakanlığının kendi evlatlarının kariyer yapmasını engelleyecek tüm kısıtlayıcı düşüncelerden arınmalı ve EK ATAMA bekleyen binlerce eğitim çalışanlarının talep ve isteklerine cevap vererek EK ATAMA TARİHİNİ açıklamalıdır.

Ayrıca; 2018 Aralık ayında yapılacağı daha önce kamuoyuna duyurulan ve “Memurluk ve Şeflik” Sınavının yapılmasından dolayı 2019 yılında yapılacağı planlanan Unvan Değişikliği Sınav tarihinin de Milli Eğitim Bakanlığınca açıklanması belirsizliklerin giderilmesi açısından önemlidir.

Eğitim çalışanlarının tek sesi olan TEÇ-SEN – Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası olarak Unvan Değişikliği Sınav Tarihi ile GYS Yazılı ve Sözlü Sınavı Kazanan ve Atanamayan Eğitim Çalışanları İçin EK ATAMA Tarihlerinin Milli Eğitim Bakanlığınca Açıklaması İstiyoruz.

TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞI


+