1 İMZAN YETER-SENDİKANI HAREKETE GEÇİR- DİLEKÇE KAMPANYASI

1 İMZAN YETER-SENDİKANI HAREKETE GEÇİR- DİLEKÇE KAMPANYASI - HANGİ SENDİKAYA ÜYE İSEN O SENDİKANIN GENEL MERKEZİNE DİLEKÇELERİNİZİ GÖNDERİN!!!!
DİLEKÇE ÖRNEĞİ EKTEDİR.
__________________________
___________________________

EĞİTİM HAZIRLIK ÖDENEĞİ EĞİTİM ÇALIŞANLARININ TÜMÜNE VERİLMELİDİR.


1990 yılından bugüne kadar her yıl eğitim çalışanlarının tümüne ödeneceği söylenen “Eğitim Öğretim Hazırlık Ödeneği” sorunu bu yıl mutlaka Toplu Sözleşme masasının “Ana Gündemi”olmalıdır. Eğitim çalışanlarının tümü yeni eğitim öğretime okul ve kurumları hazırlama işinde topyekun çalışmaktadır. Öyle ki, yaz aylarında kaloriferlerin bakım ve onarımı, kömür alımı ve depolanması v.b iş ve işlemleri kaloriferci eğitim çalışanları tarafından yapılmaktadır. Okullarımızın badana, boya işlemleri,bakım ve onarımı, güvenliği gibi birçok iş ve işlemler yardımcı hizmetler sınıfı personelleri tarafından yapılmaktadır. Yeni okulların yapımı, derslik yapımı ve onarımı ve kontrolü, ihalesi v.b. işlemler ise teknik hizmetler sınıfı personelleri tarafından yapılmaktadır. Taşıma, yemek ihalesi, kitap dağıtımı işve işlemleri bakanlık politikalarının okul ve kurumlara iletimi, okul ve kurumların atama, tayin ve yer değişikliği işlemleri, maaş, ek ders ödemeleri v.b. tüm işlemler ile sınavların güvenli bir şekilde yapılması genel idari hizmetler sınıfı personelleri tarafından yapılmaktadır. Kısacası okul ve kurumlarımızın tam ve eksiksiz bir şekilde yeni eğitim öğretime hazırlanması ile ilgili tüm çalışmalar tüm kadroların işbirliği ile yapılmaktadır.

Tüm bu sebeplerden dolayı yıllardır “Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneğinden” mahrum bırakılan Milli Eğitim Bakanlığı GİH, YHS, THS, SHS ve 4B kadrolarında çalışan tüm eğitim çalışanlarına da “EĞİTİM ÖĞRETİME HAZIRLIK ÖDENEĞİ” verilmelidir.

DİLEKÇE ÖRNEĞİ

…………………………………………..SENDİKASI GENEL MERKEZİNE GÖNDERİLMEK ÜZERE

 

………………………….SENDİKASI İL/İLÇE BAŞKANLIĞINA

 

………………

 

 

 

Milli Eğitim Bakanlığında ……………………….…. Kadrosunda ………………………. İli,…………………………. ilçesinde görev yapmaktayım ve sendikanızın üyesiyim.

 

Sendikanızın üyesi olarak; Milli Eğitim Bakanlığında sadece eğitim hizmetleri sınıfı personellerine (öğretmen) her yıl eylül ayında ödenen fakat GİH-YHS-THS-SHS-4B kadrosunda çalışan eğitim çalışanlarını verilmeyen “Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneğinin” 2019 toplu sözleşme masasının ANA konusu yapılarak eğitim çalışanlarının tümüne verilmesini talep ediyorum.

 

Bilgilerinizi ve Eğitim hazırlık ödeneğinin eğitim çalışanlarının tümüne Eylül 2019 tarihinden itibaren ödenmesi hususunda toplu sözleşme masasında gereğinin yapılmasını rica ederim.

 

 

 

 

İMZA                    :

TARİH                   :……../……./2019

ADI SOYADI        :

İL                            :

İLÇE                       :

ADRES                  :

TELEFON             :

picture

+