Eğitim Çalışanlarının Varoluş Mücadelesinin 13. Yılı Kutlu Olsun.

2006yılının 16 Haziranında 41 yürekli kurucu üyemizle başlattığımız varoluş mücadelemizde13. Yılı geride bıraktık, 14. yıla doğru emin adımlarla yürüyoruz.

Bizler13 yıl önce önümüzde somut bir örnek olarak duran köhnemiş, çürümüş ve miladınıdoldurmuş sendikalara inat siyasallaşmayı ve kutuplaşmayı dışlayıp, kendimizeayrı bir yol çizdik.Bu yola çıkarken de kimseden icazet almadık, kimsenin adamıolmadık, haksızlığa karşı dimdik durduk.

Sendikakuramazlar kursalar da dağılırlar diyenlere inat binlerce üyemiz ve Türkiye’nindört bi tarafına yayılan şube ve temsilciliklerimizle Teç-Sen adını, eğitimçalışanlarının kalbine, gönlüne nakşettik.

Değerlieğitim çalışanları; Geleceğe güvenle bakmamız için geçmişte yaşadıklarımızıunutmamalıyız. Çünkü geçmişini unutanlar onu tekrar ve tekrar yaşamaya mahkum olurlar.

Şimdibiraz geçmişimizi kısaca hatırlamakta fayda var. Dün görevde yükselmesınavlarının hayal olduğu neredeyse 10 yılda bir görevde yükselme sınavı yapanbir Milli Eğitim Bakanlığı vardı. Bugün ise neredeyse her yıl en fazla ikiyılda bir sınavların yapıldığı bir Milli Eğitim Bakanlığı var.

Dün yerdeğiştirmelerimiz amirin iki dudağı arasında iken bugün kendi isteğiyle tercihyapan yer değiştiren eğitim çalışanları var. Dün lojmanlardan yararlanmak içinöğretmenlerden artan kontenjanlar vardı, bugün hiç bir unvanın diğerinin önünegeçmediği sadece puanlara bakıldığı adil bir sistem var.

 Dün bizleri tarif etmek için diğerleri vardıbugün eğitim çalışanları var. Milli Eğitim bakanlığından öğretmen sendikalarınakadar bunların lugatlarına, dillerine eğitim çalışanı sözü girdiyse, akıllarınamıh gibi çakıldıysa da bunu başaran bir Teç-sen var.

Bugünsöyledikleri ile icraatlarıyla gündem belirleyen bir teç-sen var. Bugün Eğitimçalışanlarının aile sıcaklığında bir araya geldiği bir teç-sen var. Türkiyeninhangi iline giderseniz gidin kapısını çalıp derdinizi paylaşacağınız birteç-senli var. kısaca alacağımız çok yol vereceğimiz bir çok mücadele var.

DeğerliEğitim Çalışanları; El ele gönül gönüle vererek kurduğumuz, yeşerttiğimiz vebugünlere getirdiğimiz sendikamızın kıymetini iyi bilmeliyiz.  Sizin öz yuvanız, eviniz olan Teç-Sen çatısıaltında toplanmalı, bizler için kılını kıpırdatmayan, sorunlarımıza dahiyabancı olan sendikalara üyeliklimizle destek vermemeliyiz.

Budüşünce temennilerle; Sendikamızı tanıtmak ve büyütmek amacıyla, gece gündüzdemeden, çalışma hayatından artan zamanlarını kendilerine ve ailesine ayırmakdururken, sendikasına duyduğu aşkla sevgiyle bulunduğu il ve ilçede en ücra okulda dahi görev yapan eğitimçalışanlarına ulaşma gayreti içinde olan, tüm şube il ve ilçe başkanlarımız ileyönetim, denetleme ve disiplin kurullarında görev yapan tüm teşkilatemekçilerine ve kıymetli üyelerimize minnet ve şükranlarımızı sunarız.

TEÇ-SENGENEL MERKEZİ

 


+