Genel Başkanımız Ümit DEMİREL Zonguldak Eğitim Çalışanlarıyla Bir Araya Geldi.

Genel Başkanımız Ümit DEMİREL Zonguldak Eğitim Çalışanlarıyla Bir Araya Geldi.

Genel Başkanımız Ümit DEMİREL ve Genel Başkan Yardımcımız Ali GÜLER Zonguldak İl Başkanlığımız tarafından düzenlenen programa katıldı.

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğünde eğitim çalışanlarını ziyaretiyle başlayan program Akşam Yemeği ile sona erdi.Yemeğe Zonguldak eğitim çalışanları
katıldı.

Toplantıda konuşma yapan Genel Başkanımız Ümit DEMİREL;

Teç-Sen üye olarak öğretmen kabul etmeyen, siyasete hayır deyip, siyaseten eğitim çalışanlarının bölünmesine karşı gerçek bir duruş sergileyen ve aynı acı, ayrı dert ve aynı sorunları yaşayanların tapulu evidir, dedi.

Öğretmen sendikalarını eleştiren Genel Başkan Ümit DEMİREL "eğitim çalışanlarının yanına 11 ay boyunca uğramayan öğretmen sendikalarının yetki döneminde kış uykularından uyanması, eğitim çalışanlarına yoğun markaj yaparak kandırma çalışmaları, kendi aralarında olan siyasi kavgalara eğitim çalışanlarını alet ettiklerini belirtmiş ve AZ ÖTEDE OYNAYIN diyerek eğitim çalışanlarını bu siyasi mücadelenin içine sokmamalarını söyledi.

Eğitim sistemine de değinen DEMİREL,Türkiye’de eğitim yerlerde olmasının sebebinin eğitim yöneticilerinin üye formu karşılığında atanmasını ve atanan yöneticilerin eğitim kalitesini artırmak yerine sendika üyelerini artırmak için uğraş vermesi olduğunu söyledi.

Görevde Yükselme sınavında yazılı sınavı etkileyecek bir sözlü sınav yaptırmayacağız dedik ve yaptırmadık. Hak ve Adalet çerçevesinde mülakatta yazılı sınavda hangi puan alınmışsa sözlü sınavda da aynı puan verilmiştir. Bu eğitim çalışanlarının ve TEÇ-SEN in başarısıdır.

Merkezi sistem sınavlarında eğitim çalışanlarının salon başkanı ve gözcüsü olması önündeki engeller kaldırılmalıdır. 

Eğitim çalışanlarının tümüne eğitim öğretime hazırlık ödeneğinin verilmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisine verilen Kanun teklifi yasallaşmalıdır. 

Eğitim çalışanlarına ödenen ek ödeme ve tazminatlar güncellenmeli ve farklı kurumlarda uygulamaların tümü denkleştirilmelidir. aynı işe aynı ücret ilkesi hayata geçirilerek, farklı uygulamalara son verilmelidir.

Siyasi öğretmen sendikalarına üye olan eğitim çalışanlarına da seslenen DEMİREL, ya kendinizi ya da sendikanızı sorgulayın, sizin için çalışmayan siyasi sendikalara üye olmayın diyerek eğitim çalışanlarını TEÇ-SEN’e davet etti.

Zonguldak İl Başkanlığınca düzenlenen programın düzenlenmesinde emeği geçen Teç-Sen Zonguldak İl başkanlığı ve yönetim kurulu üyelerine, Katılımlarıyla destek veren Karabük İl Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerine ve Zonguldak Eğitim Çalışanlarına Teşekkür eder, Çalışmalarında başarılar dileriz.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+