Memurluk ve Şeflik Sınavını Kazanan Tüm Adaylar Atanmalı ve Özür Durumu Olan Adayların İkametgahlarında Göreve Başlaması Teklifimizdir.

DEMİREL: “Memurluk ve Şeflik Sınavını Kazanan Tüm Adayların Atanması ve Devletimizin Zarara Uğratılmadan Atanan ve “Engelli”, “Sağlık” ve “Eş Durumu” Olan Tüm Adayların İkamet Ettikleri İllerinde Görevlerine Başlaması Beklenti Değildir. Olması Gerekendir. Devletimizin Zarara Uğratılmaması Milli Eğitim Bakanlığının Alacağı Karara Bağlıdır.”

09 Aralık 2018 Tarihinde yapılan MEB Memurluk ve Şeflik yazılı sınav ve sözlü sınav süreçleri ve tercih süreci tamamlanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığınca ilan edilen (memurluk ve şeflik)boş kadro kadar aday yazılı ve sözlü sınavda başarılı olmuş ve 03/05/2019 tarihinde açıklanacak olan atama sonuçlarını eğitim çalışanları heyecan içinde beklemektedir.

Bilindiği üzere, TEÇ-SEN- Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası olarak Memurluk ve Şeflik Sınavı sürecini yakından takip eden ve çözüm üreten tek sendikadır. Yaklaşık olarak 8 aydır devam eden sürecin sonunda sınavı kazanan adayların emek ve alın terlerinin yerini bulması ve memurluk ve şeflik sınavının amacına ulaşması sendikamızın ve eğitim çalışanlarının talebidir.

Bu sebeple, Memurluk ve Şeflik Yazılı ve Sözlü sınavı kazanan ve 8 ay gibi uzun bir sürecin sonunda verilen emeklerin heba olmaması için;

İlan edilen boş kadroların tamamının dolması ve sınavı kazanan tüm adayların atanması için “Atama Sistem Algoritmasının” çalıştırılması ve tüm kazanan adayların atamasının yapılması, Ataması yapılan ve “engelli”, “sağlık” ve “eş durumu” özrü olan ve dilekçe veren eğitim çalışanlarının (Ayrılma-Başlama Yapılmadan) ikametgah adreslerinde göreve başlamasının sağlanması ve Devletin yolluk-yevmiye vererek zarara uğratılmasının önüne geçilmesi, BECAYİŞ Sisteminin Bakanlığımızca oluşturularak çalıştırılması TEÇ-SEN- Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası olarak teklifimizdir.

TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞI


+