İdeolojik Siyasi Sendikaların Kamu ve Eğitim Çalışanlarına Vereceği Hiçbir Şey Yoktur! AZ ÖTEDE OYNAYIN YETER!

Bizim bu ideolojik siyasi sendikalardan istediğimiz,beklediğimiz hiçbir şey yoktur. Bunların da kamu çalışanlarına vereceği hiçbir şey yoktur.

AZ ÖTEDE OYNAYIN YETER!

Malum yetki döneminin kavgaları, oyunları, salvoları, yalanları son hızıyla devam ediyor. 11 ay boyunca eğitim çalışanlarının yanına, yöresine uğramayan ve senin derdin nedir?  sorunun nedir? aç mısın?, açıkta mısın?,  sağlığın nasıl? diye sormayan, yıllardır eylem dahi yapmayan, kamu çalışanlarının dertleriyle dertlenmeyen ideolojik saplantılı siyasi sendikacılar “Bize 1 Ay Üye Ol!”sloganıyla anlaşmışlar gibi istisnasız eğitim çalışanlarına saldırıyor.

 

Neymiş yetkiyi alacaklarmış… yıllardır yetkiyi aldınız da ne oldu. Kamu çalışanlarının, eğitim çalışanlarının hangi sorununu çözdünüz? Mesele zam oranıysa eğer, hangi iktidar olursa olsun her yıl %7-10 arası zam ve enflasyon farkını zaten kamu çalışanlarına veriyor.  3600 ek göstergeyi mi?, Bayram ikramiyesini mi?, Yardımcı Hizmetler Sınıfının Lav Edilmesini mi? Emeklilikte Yaşa Takılanların Sorununu mu?, 4/B’li Personellerin Kadro Sorununu mu?, Kamu Şeflerinin Ücret Adaletsizliğini mi?, Eğitim Hazırlık Ödeneğinin Eğitim Çalışanlarının Tümüne Verilmemesi Sorununu mu?, Hizmetli/Memur olarak görev yapan Öğretmenlerin Sorununu mu?, HİZMETLİ olarak çalıştırılan Engelli Personellerinin Sorununu mu? Sözlü Sınav Sorununu mu?, Eğitim Çalışanlarının Salon Başkanı ve Gözcüsü Olmaması Sorununu mu?... Neyi çözdünüz! veya neyi çözeceksiniz…

 

Yaptığınız ve yapacağınız en kral işiniz liyakatsiz, hukuksuz müdür atamak, makam ve mevki dağıtmak… kamu çalışanlarını kutuplaştırmak, yapay gündemler oluşturarak kamu çalışanlarını gerçek gündemlerinden uzaklaştırmak…

 

Yok Kamu çalışanlarını dayanışma aidatıdır, yok benim üyem müdür olsun, yok senin ki olmaz benimki müdür olsun!, yok toplu sözleşme masasına sadece ben oturayım!  Başka kimse gelmesinler falan filan… bu mudur kamu çalışanlarının sorunu?… Kamu çalışanlarının en büyük sorunu ideolojik saplantılı sendikalar ve konfederasyonlardır.

 

Şimdi bu siyasi sendikalar av’a çıkmış avcı edasıyla eğitim çalışanlarını avlama derdine düşmüşler.  Yetkiyi alana kadar bize 1 ay üye olun tuzağını kurup, eğitim çalışanlarını kafeslemeye çalışıyorlar.  Bilinmelidir ki Teç-Sen Üyeleri ve Eğitim çalışanları Sayı da değildir.! Satılık da Değildir.! Kamu ve Eğitim çalışanları "1 Ay Bize Üye Ol!" Diyenlere Rest Çekmek, Hadlerini Bildirmek ve 11 Ay Neredeydin? demek, Üyelerimizin ve Eğitim Çalışanlarının Boynunun Borcudur.!

 

Bizim bu ideolojik siyasi sendikalardan istediğimiz, beklediğimiz hiçbir şey yoktur. Bunların da kamu çalışanlarına vereceği hiçbir şey yoktur. AZ ÖTEDE OYNAYIN YETER!

 

Ümit DEMİREL

Teç-Sen Genel Başkanı

 

 


+