Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneğinin Eğitim Çalışanlarına Verilmesi İçin Genel Başkanımız Milli Eğitim Bakanımıza Özel Mektup Gönderdi.!

Genel Başkanımız Ümit DEMİREL "Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneğinin Eğitim Çalışanlarının Tümüne Verilmesi" Hakkında Kaleme Aldığı Özel Mektubu Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Ziya SELÇUK'a Gönderdi.


Sayın, Ziya SELÇUK

Milli Eğitim Bakanı

 

            Sayın Bakanım; Bizler Milli Eğitim Bakanlığında Genel İdari Hizmetler, Yardımcı Hizmetler, Teknik Hizmetler,Sağlık Hizmetler Sınıfında ve 4/B kadrosunda görev yapan eğitim çalışanları olarak sizin gibi kıymetli bir hazinenin Milli Eğitim Bakanımız olmasından duyduğumuz memnuniyeti, huzuru ve umudumuzu anlatmaya kelimeler yetmez.  Samimiyetiniz, hayalleriniz ve hedefleriniz bağlamında yalnız olmadığınızı, Adalet arayışı için atacağınız her adımda yanınızda olduğumuzu, çocuklarımızın geleceği için vereceğiniz her mücadelenizde bizleri de bir nefer olarak görmenizi isteriz.


            Bazen makamlar, mevkiler, yoğun çalışma temposu, hayallere ulaşma çabası insanları ulaşılamaz yapabilir. Bu gibi durumlarda gönüller bir atar ve bağlar oluşur, hisler önemli hale gelir. Hayalleriniz hayalimiz, heyecanlarınız heyecanımızdır. Bizler sizin her sözünüze dikkat kesiliyor ve geleceğimize daha umutlu ve heyecanlı bakıyoruz. 

 

Elinizde sihirli bir değnek olmadığını, eğitimin ve eğitim camiasının sorunlarının çözümü için zamana ihtiyacımız olduğunun farkında ve bilincindeyiz.

 

Tüm bu yoğun temponuzun içinde bir konuyu bilginize arz etmek istiyoruz. Bildiğimiz üzere Milli Eğitim Bakanlığında Eğitim Hizmetleri Sınıfında görev yapan Öğretmenlerimizi her yıl eğitim öğretim yılı başında“Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği” verilmektedir. Bizler eğitim çalışanları olarak okulların ve kurumların eğitim öğretime hazırlanması ile ilgili tüm işve işlemlerin yürütülmesinde görev alan ve bu görevleri personel eksikliği,norm eksikliğine rağmen alnımız akıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu ödenekten 1 milyona yakın öğretmenlerimiz faydalanırken 85 bin civarında GİH,YHS,THS, SHS ve 4/B sınıflarında görev yapan eğitim çalışanları yararlanamamaktadır.

 

Bu sorunun çözümsüz olmasına gösterilen sebep bütçe gösterilmektedir. Ancak sadece 1 yıl Eğitim öğretim hazırlık ödeneğine zam yapılmadığı takdirde bütçeye herhangi bir yük olmadan tüm eğitim çalışanlarının sisteme dahil edilebileceğini vee ğitim çalışanlarının istek ve arzusunun karşılanacağına inanıyoruz.

 

Bu inanç ile eğitim ve eğitim çalışanları için attığınız ve atacağınız tüm adımlarda Allah(c.c) yar ve yardımcınız olsun.

 Ümit DEMİREL

Genel Başkan


+