Unvan Değişikliği/Teknik Kadro sınavı hakkında bilgilendirme

Milli Eğitim Bakanlığı Memurluk/Şeflik görevde yükselme takvimi sona ermek üzere olup eğitim çalışanlarının Şeflik/Memurluk kadrolarına atamaları Nisan ayı içerisinde tamamlanacaktır.

Eğitim çalışanlarının şu an ki sorusu en son 28 Şubat 2015 tarihinde yapılan Unvan Değişikliği/Teknik Kadro sınavlarının ne zaman yapılacağıdır.

Unvan Değişikliği/Teknik Kadro sınavlarının bir an önce yapılması talebimizle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile yaptığımız görüşmede;

Görevde Yükselme sınav sürecinin uzaması nedeniyle Şubat/Mart aylarında planlanan sınavın yapılamadığı, Mayıs ve Ağustos ayları arasında ise il içi/iller arası yer değiştirme takvimi olduğu için normların sürekli değişeceğinden sınavın yapılamayacağı, Unvan Değişikliği/Teknik Kadro sınavları için MEB tarafından planlanan tarihin şu an için Eylül/Ekim 2019 olduğu belirtilmiştir.

Eğitim çalışanlarının kariyer ve liyakat ilkesi çerçevesinde mezuniyet alanında görev yapabilmelerini sağlayacak Unvan Değişikliği/Teknik Kadro sınavlarının açılmasının TEÇ-SEN olarak yakın takipçisi olacağız.

Ayrıca sınava girecek personelin hazırlanması için net tarihin belirlenerek kamuoyuna açıklanması, hangi bölümlerin sınava katılabileceği belirsizliğinin giderilmesi hususlarında sınav takviminin de biran önce yayımlanması Milli Eğitim Bakanlığından talep edilmiştir.

Hizmetli/ Memur Öğretmenlerin Teknik Kadro sınavına alınıp, Sınıflarına kavuşmalarının sağlanması ve ÖĞRETMEN olabilmelerinin yolunun açılması hakkında da görüşmeler devam etmektedir.

Eğitim çalışanlarına duyurulur. 


+