Sayın Bakanımız Ziya Selçuk ve Çalışma Ekibine Eğitim Çalışanları Adına Teşekkür Ederiz

Sayın Bakanımız Ziya Selçuk ve Ekibine, Eğitim Çalışanları Adına Teşekkür Ederiz

Bakanlığımız bünyesinde münhal bulunan 1814 adet Şef ve 3490 adet Memur kadroları için Görevde Yükselme süreci mülakat puanlarının açıklanması ile devam ediyor.

Bu süreçte yazılı sınav başarı sıralamasını bozmayacak (yönetmelik gereği yapılması zorunlu) bir mülakat için elimizden geleni yaptık.

Eğitim çalışanlarının bileğinin hakkıyla aldığı yazılı sınav sonuçlarını gereksiz bir mülakat süreciyle heba edilmemesi için, deyim yerindeyse elimizi değil,gövdemizi taşın altına koyduk.

Bu tarih itibariyle de sözlü sınavın yapılış şekliyle ilgili iradenin yazılı sınav başarı sıralamasını değiştirmeyecek şekilde tecelli ettiğini görmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz.

Kamu da artık kangren haline gelmeye yüzmüş tutmuş mülakat uygulamasının beli;Bakanlığımızın yaptığı adil mülakat uygulaması neticesinde kırılmıştır.

Bu uygulamanın kamuda; ilk işe alımlardan, görevde yükselmelere kadar, mülakatın uygulandığı tüm alanlar için örnek teşkil etmesini, yeni bir yol gösterici uygulama olarak algılanmasını temenni ediyoruz.

Bu vesileyle; Başta Sayın Bakanımız Prof. Dr. Ziya SELÇUK hocamız olmak üzere;Bakan Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa SAFRAN beyefendiye, Eğitim Çalışanlarının her zaman abisi, hamisi olmuş Personel Genel Müdürümüz Hamza AYDOĞDU’ya Merkez Atama Daire Başkanı Bekir ERDOĞAN’a ve Taşra Atama Şube Müdürü Ahmet DEMİR’e eğitim çalışanları adına sonsuz teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

Hak ve adaleti isteyenlere; sorumluluk alıp hakkı ve adaleti tutup kaldıranlara selam olsun…

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+