Bulunduğun Yer Seni Memnun Etmiyorsa! Yerini Değiştir.! Ağaç Değilsin!

MEB Memurluk ve Şeflik Sınav Ücreti Alınınca Sessiz Kalanlar, Okul Müdür/Müdür Yardımcılığı Sınavından Ücret Alınmasına Karşılar!!!

Teç-Sen – Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası olarak Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan eğitim çalışanlarından “Memurluk”, “Şeflik” ve “Unvan Değişikliği” sınavlarında ücret alınmaması, Bakanlığın öz evlatlarından ücret almasının yanlış olduğunu ve milli eğitim bakanlığının eğitim çalışanlarından sınav ücreti alınmamasının yolu ve yöntemini bulması gerektiği ile ilgili çalışmalar eğitim çalışanlarının bilgisindedir.

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı;   09 Aralık 2018 tarihinde Memurluk ve Şeflik sınavı yapmış ve son 10 yılda memurluk,şeflik ve unvan değişikliği adıyla 10’dan fazla görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yapmıştır. Bu sınavların tümünde eğitim çalışanlarından milli eğitim bakanlığı sınav ücreti alınmıştır. Lakin bu sınav ücretlerinin alınmaması için bugüne kadar Teç-Sen- Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası dışında hiçbir sendika çalışma yapmamıştır.

Milli Eğitim Bakanlığınca Okul Müdür/Müdür Yardımcısı sınav tarihi açıklanmış ve sınava girecek adaylardan sınav ücreti alınacağı duyurulmasının ardından bugüne kadar sınav ücretleri ile ilgili sesi çıkmayan sendikaların “Okul Müdür/Müdür Yardımcılığı Sınavından Ücret Alınmasın” şeklinde çalışma başlatması niyetlerinin, asıl amaçlarının ve kimin için çalışmakta olduklarının yeni bir kanıtıdır.

Milli Eğitim Bakanlığında GİH-YHS-SHS-4B ve THS sınıflarında görev yapan eğitim çalışanları üye oldukları sendikalarda eğer mutlu değillerse! Umutlu değillerse! Memnun Değillerse! AĞAÇ DEĞİLSİNİZ! Yerinizi değiştirin! Diyoruz.!

Teç-Sen Genel Merkezi.


+