Memurluk ve Şeflik Sözlü Sınavında TORPİL BEKLEYENLERİN Hayal kırıklığı da büyük olacaktır.

Memurluk ve Şeflik Sözlü Sınavında TORPİL BEKLEYENLERİN Hayal kırıklığı da büyük olacaktır.

Torpil olmasın!, kimse kimsenin hakkını yemesin!, Hak ve Adalet yerine gelsin!, liyakat gelsin diyorsun!...diyorsun da…  Söyleminle yaptığın arasında tutarsızlık var biliyorsun…  Torpil yapılacak deyip sendika değiştiriyorsun veya torpil yapacağına kesin inandığın, şüphe bile etmediğin BİR sendikanın içinde olmayı tercih ediyorsun! “Tamam haklısın başkanım!Ama şu sözlü sınav geçsin!” diyorsun! Savaşmadan, tavır koymadan, özünü ortaya çıkarmadan kazanamazsın!

Torpil yapacağına inandığın yerde durarak, karşı çıkmayarak hakkı ve adaleti nasıl savunacaksın! Sen kendine torpil yapılsın diye oradasın! kabul et bunu!!! Kendine söyleyemediğin, söylesen bile çözüm bulamadığın, iç sesinle kavgan var bunu da kabul et!

09 Aralık 2018 tarihinde Memurluk ve Şeflik Yazılı sınavından tam 1 yıl önce başlattığımız HAK ve ADALET talebimiz, mücadelemiz, hırsımız, “torpile geçit vermeyeceğiz!” eylemlerimiz,açıklamalarımız, bakanlıklar üst düzey görüşmelerimiz, inadımız, sendikal tüm güç kullanımız, öncü olmamız, titiz çalışmamız hepsi eğitim çalışanlarının boyunduruk altından kurtulması, kendi geleceğini şekillendirecek beceriye,yeteneğe, bilgi ve birikime sahip olduğuna olan inancımızdandır.

“Hakkı, adaleti arayanlar,hakikatin, gerçeğin peşinden koşanların önünde dağlar, tepeler engeller, engin denizler, setler elbet yorulacaktır ama başaranlar, kazananlar ve zaferler inananlardır.” Sözü bizim yolumuzun, hedeflerimizin, hayallerimizin ve gelecek için umudumuzun önsözüdür. Bu söz öyle bir sözdür ki, önünde var olan engelleri aşan, setleri yıkan öncü birlik ve hayallerimize ve hedeflerimize ulaşmanın anahtarıdır.

Biz KORKMA! diye başlayan İstiklal marşı olan milletin evlatları ve ilk emri OKU! Diyen bir dinin ümmetiyiz…  Bu bilgi bize zalimin kılıcı değil mazlumun zırhı olmayı emreder. Bu düsturla yola revan olmuş, karınca misali yolu ve tarafı belli olan eğitim çalışanları olarak “SÖZLÜ SINAVDA YARDIM EDECEĞİZ!”Diyen,  “SÖZLÜ SINAVDA BİZE ÜYE OLMAZSAN BAŞARILI OLAMAZSIN!” Diyenlerin oyunları, kurguları ve hedefleri bertaraf edilmiştir.  Memurluk ve Şeflik Sözlü Sınavında TORPİL BEKLEYENLERİN Hayal kırıklığı da büyük olacaktır.

TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞI

 


+