Teç-Sen Genel Başkanı Ümit Demirel: “Sözlü Sınav-TORPİL Sorununu %99 Oranında Çözdük.! Şimdi %1'lik Kısmını Çözmek İçin Kolları Sıvadık!”

Teç-Sen Genel Başkanı Ümit Demirel: “Sözlü Sınav-TORPİL Sorununu %99 Oranında Çözdük.! Şimdi %1'lik Kısmını Çözmek İçin Kolları Sıvadık!”

Milli Eğitim Bakanlığı Memurluk ve Şeflik sınavı 09 Aralık 2018 tarihinde yapılmıştır. Memurluk ve Şeflik Sınavına 15.000 civarında eğitim çalışanları kariyer imkanı için katılmış ve 10 Ocak 2019 tarihinde de sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığınca açıklanmıştır.

MEB Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde yer alan her kadroya “SÖZLÜ SINAV” getirilmesiyle birlikte, eğitim çalışanlarının üzerindeki baskı ve tedirginlik oluşmasına, “Yazılı sınavdan 60 puan al, sözlü sınavda yardım yapacağız!”, “ Bize üye olmazsan sözlü sınavdan geçemezsin!”, “TORPİLİN BİZDEN!” diyerek gerek Türk Ahlakımızda,gerek se İslam Ahlakımızda olmayan bir algının dikta edilmesine, devlet gücünün başka ellerle kullanılması fırsat vereceğini görüp,  yollara revan olduk.

Yaklaşık 1 yıl boyunca “SÖZLÜ SINAV”ın iptali için Çalışma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığınca görüşmelerimizi yaparak sözlü sınavın sakıncaları ile ilgili raporlarla birlikte sunumlarımızı yaptık.

Ancak; Milli Eğitim Bakanlığı Memurluk ve Şeflik Sınavını 09 aralık 2018 tarihinde yapması ve SÖZLÜ SINAVIN yönetmelik gereği yapılacağı gerçeği ile karşılaştığımız günden itibaren SÖZLÜ SINAVDA YARDIM SÖZÜ VERENLERİN İĞRENÇ BİZANS OYUNUNU YERLE BİR ETMEK İÇİN, etkisiz kılmak, itibarsızlaştırmak ve önemsiz hale getirilmesi için yola revan olduk.

Bu süreçte sadece HAK ve ADALET istedik.Kimsenin hakkı kimseye geçmesin istedik. Biz biliyorduk ki, HAK ve ADALET isteyenlerin önünde elbet ve ebet engeller olacaktır ama bu uğurda yola çıkanlar mutlak zafere ulaşacaktır dedik.  

Önce Allah’ın (c.c) izni, sonra eğitim çalışanlarının desteği ve gayretlerimizle Sözlü Sınav- torpil sorununun%99’luk kısmını çözüme kavuşturduk.

Bugün geldiğimiz süreçte; 09 Aralık 2018 tarihinde yapılan memurluk ve şeflik yazılı sınav puanının sözlü sınav puanı olacağı konusunda %99 oranında netlik ve kesinlik sağlamış olduk. Sendikamızca%1’lik tereddüt olsa da bu %1’lik sorunun çözümü için duraksamadan tekrar kolları sıvıyoruz ve yola revan oluyoruz.

ZAFER HER ZAMAN İNANANLARINDIR.! İNANLARIN OLACAKTIR!

TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞI


+