Genel Başkan Ümit DEMİREL : “Memurluk ve Şeflik Sınavı Sonrası Yönetmelik Gereği Yapılması Muhtemel SÖZLÜ SINAV BAKAN ONAYI İle Yapılmayabilir.!

 

Genel Başkan Ümit DEMİREL : “Memurluk ve Şeflik Sınavı Sonrası Yönetmelik Gereği Yapılması Muhtemel SÖZLÜ SINAV BAKAN ONAYI İle Yapılmayabilir.!

09 Aralık 2018 tarihinde yapılan memurluk ve şeflik yazılı sınavının yapılmasından önce ve süreç boyunca özellikle sözlü sınav uygulamasının sona ermesi, ilan edilen tüm boş kadroların doldurulması ve eğitim çalışanlarının hak ve adalet terazisinden şaşmadan kariyer ilkesinin gereğinin yerine getirilmesi ile ilgili çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir.

Sınav sorularına itiraz eden tek sendika olarak, ilan edilen boş kadroların doldurulması için çan eğrisi-bağıl sistemi isteyerek, sözlü sınavların yapılmaması için çözümler üreterek,kimsenin hakkının kimseye geçmemesi için titiz davranarak bir varoluş mücadelesi veriyoruz. Müzminleşen torpil çarkının bertaraf olması için kararlılığımız ve irademiz yerindedir.

Fiilen Devlet Memuru Olarak Görev Yapan ve Görevde Yükselme Sınavlarıyla Kariyer İmkanı Tanınan Kamu Çalışanlarının Yazılı Sınav Sonrası SÖZLÜ SINAV Yapılması, "TORPİL-YANDAŞ MERKEZLİ"  Fırsatçıların El Ovuşturmasına ve Devlet Gücünün Başka Ellerle Kullanılmasına Sebep Vermektedir.

Çözüm Elbette Fiilen Görev Yapanlar İçin SÖZLÜ SINAVIN SONA ERMESİNDEN Geçmektedir. 09 Aralık 2018 tarihinde yapılan memurluk ve şeflik yazılı sınav sonrası SÖZLÜ SINAV yapılmaması için Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK’un onayı yeterlidir.

TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞI

 


+