Genel Başkan Ümit DEMİREL : “Memurluk ve Şeflik Sınavı Sonrası Yapılacak Olan SÖZLÜ SINAVDA Torpile Geçit Vermeyeceğiz.!”

Genel Başkan Ümit DEMİREL : “Memurluk ve Şeflik Sınavı Sonrası Yapılacak Olan SÖZLÜ SINAVDA Torpile Geçit Vermeyeceğiz.!”

 

09 Aralık 2018 tarihinde yapılan memurluk ve şeflik sınavı sonrası eğitim çalışanları tedirgin eden sözlü sınav uygulamasını rant kapısı gören, illerde “Memurluk ve Şeflik Yazılı Sınavında 60 Puan Al, Torpilin Bizden! Bize Üye Olursan Sözlü Sınavda Başarılı Olursun, Üye Olmazsan Sınavı Geçemezsin!” diyerek, HAKSIZLIK VE ADALETSİZLİK ABİDESİ haline gelenlerin yeni gayretlerini iğrenerek izliyoruz.

 

Eğitim çalışanları kimseden HAKSIZLIK ve ADALETSİZLİK İstemez. Torpil İstemez.  Torpili İsteyen de Zaten Bizden Değildir.Türk ve İslam Ahlakı içinde torpil yoktur. Kim ki torpil peşinden koşuyorsa, kim ki torpil için yalvarıyor ise, kim ki torpilin gerçekleşmesi için görevini kötüye kullanıyorsa onurdan ve şereften yoksunlaşmış müfsidedir.

 

Teç-Sen – Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası olarak Memurluk ve Şeflik Sınavı sonrası sözlü sınavın yapılmaması için verdiğimiz gayretin, onurlu mücadelenin eğitim çalışanları farkındadır. Dün söylediğimiz gibi memurluk ve şeflik yazılı sınav puanını etkileyecek bir sözlü sınavın yapılmaması için de aynı gayreti gösteriyoruz.

 

Saflarını hala belirleyememiş, kendi özünü bulamamış, tavrını ortaya koyamamış eğitim çalışanlarının da biran evvel kararlarını vermeleri elzemdir. Şurası nettir, Karşımızda hiçbir eğitim çalışanını görmek istemiyoruz.  BİZ diyebilen, aynı safta duran, koşturan,mücadele eden, kendi hakları için gayret gösteren eğitim çalışanlarıyla kazanamayacağız hiçbir hak yoktur. Biz iyi biliriz ki, yolu düzgün olanın yükü ağır olur.

 

Biz Memurluk ve Şeflik Sınavı Sonrası Yapılacak "Sözlü Sınav" Sorununu Çözdük ve  Torpilin Önüne Geçtik Derken, Bakanlık Koridorlarında  Sinsi Sinsi Dolaşan Bazı Tiplerin Müzlim Çabaları, Başta Eğitim Çalışanlarının Dik Duruşu ve TEÇ-SEN - Tüm Eğitim Çalışanları Sendikasının Kararlı ve Keskin Tavrıyla Bertaraf Olacaktır.

 

Yolu DOĞRULUK, HAK ve ADALET Olanlar Elbet ve Ebet Kazanacaktır.!

 

TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞI

 

 


+