GYS Puan Hesaplamasının Çan Eğrisi Sistemine Göre Yapılmasını İstedik.

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 09/12/2018 tarihinde Görevde YükselmeSınavı yapılmıştır.

Sendikamıza gelen bilgiler doğrultusunda başarı oranı düşük bir sınav olduğu görülmektedir.Görevde Yükselme Sınavlarında başarı oranının düşüklüğü mevcut boş kadroların dolmamasına neden olmaktadır.

Amaç;personelin görevde yükselmesini sağlamak, sınıflar içerisinde yer değiştirmesini gerçekleştirmek ve mevcut boş kadroları doldurmak ise, Milli Eğitim Bakanlığının hesaplama sistemini değiştirmesi gerekmektedir.

Bilindiği üzere 2015/2016 yıllarında yapılan Memurluk/Şeflik Görevde Yükselme Sınavı ve Unvan Değişikliği sınavlarında sendikamızın ısrarlı talebi neticesinde çan eğrisi/bağılsistem uygulaması gerçekleştirilmişti. Bu sayede sınavların amacına ulaşması büyük ölçüde sağlanmış, ilan edilen boş kadroların tamamına yakınına sınav sonuçlarına göre atamalar gerçekleştirilmişti.

Bu itibarla; 09/12/2018 tarihinde yapılan Görevde Yükselme Sınavı ve bundan sonra yapılacak unvan değişikliği ve görevde yükselme sınavlarında da hesaplama sistemi olarak çaneğrisi/bağıl sistem uygulamasının kullanılmasını Milli Eğitim Bakanlığı’ndan resmi olarak talep ettik.

Kamuoyuna Saygılarımızla Duyurulur.


+