Genel Başkan DEMİREL: “ Eğitim çalışanları sözlü sınav ile bir faninin vicdanına veya vicdansızlığına teslim edilemez.”

Genel Başkan DEMİREL: “ Eğitim Çalışanları Sözlü Sınav ile Bir Faninin Vicdanına veya Vicdansızlığına Teslim Edilemez.”

TEÇ-SEN-  Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası olarak,eğitim çalışanlarının tamamının “HAYIR” dediği SÖZLÜ SINAVLARIN İPTALİ  ile ilgili çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Bilindiği üzere SÖZLÜ SINAVIN İPTALİ, Eğitim Öğretim Hazırlık Ödeneğinin Eğitim Çalışanlarının Tümüne verilmesi, Yardımcı Hizmetler Sınıfı Personellerinin 1 defaya mahsus öğrenim durumlarına uygun kadrolara atanması, 3600 Ek Göstergenin öğrenim durumlarına göre kamu çalışanlarının tümüne verilmesi, Kadınlar için 25 yıl, Erkekler için 30 yıl hizmet şartıyla kamu çalışanlarının emekli hakkını kazanması, 10 yıl hizmeti bulunan tüm kamu çalışanlarına ayrım olmaksızın Yeşil Pasaport verilmesi ve Kamu çalışanlarına BAYRAM İKRAMİYESİ verilmesi hakkındaki kanun tekliflerimizin yasalaşması için Türkiye Büyük Millet Meclisinde Vekil Görüşmeleri, TBMM Komisyon Görüşmeleri devam etmektedir.

09 Aralık 2018 tarihinde MEB MEMURLUK ve ŞEFLİK YAZILI SINAVI yapılacaktır. Bu konuda sendikamızca MOBİL UYGULAMA hazırlanarak, Ders Notları, Soru Bankası ve Deneme Sınavları yayımlanarak,eğitim çalışanlarının sınavlara daha donanımlı hazırlanması ve başarılı olması hedeflenmiştir.  Tarafımız her zaman olduğu gibi yine EĞİTİM ÇALIŞANI olmuştur.

İlk günden beri SÖZLÜ SINAV ile ilgili kararlı duruşumuz ve verdiğimiz mücadele hepinizin malumudur. İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerini, Okul ve Kurumları sarmış malum yapının elini ovuşturarak vampir gibi beklediğini biliyoruz.  “Bize Üye Olursan SÖZLÜ SINAVDA Yardım Ederiz.”,“Bize Üye Olmayan SÖZLÜ SINAVDA Başarılı Olamaz” diyen rantçılara inat, bizlerde tokat gibi bir cevap vereceğiz. Bizim cevabımız söz ile laf ile olmayacaktır.  oynanan oyunu bozarak, kurulan tuzakları yıkarak olacaktır.  

Adaletsizliğin karşısına ADALET diyerek, Haksızlığın Karşısına HAK diyerek, torpilin karşısına LİYAKAT diyerek,Zalimlerin karşısına dikilerek, eğilmeden bükülmeden mücadelemizi verdik,vermeye de devam edeceğiz.

“Kim ki, Sözlü Sınavda Torpil Yaptırır, Kim Torpil Yapar, Kim Torpilin Olmasına sebep olursa Şereften,namustan ve haysiyetten yoksundur.”

Sözlü Sınav torpil için uydurulmuş bir terimdir.  Sözlü sınav rantçıların değirmenine su taşımaktır. Eğitim çalışanları sözlü sınav ile bir faninin vicdanına veya vicdansızlığına teslim edilemez. Teç-Sen olarak biz eğitim çalışanlarını sözlü sınav vampirlerine teslim etmeyeceğiz ve memurluk ve şeflik YAZILI SINAV PUANINI ETKİLEYECEK BİR SÖZLÜ SINAV YAPTIRMAYACAĞIZ.!!!

TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞI


+