Görevde Yükselme Sınavlarında Okutman Yardımı Alacak Engelli Personele İlave Süre Verilmelidir.

Bilindiği üzere bakanlığımızda münhal bulunan şef/memur kadroları için Görevde Yükselme Sınavları 09 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Söz konusu sınava girecek ve sınavda, engeli gerekçesiyle okutman yardımı alacak bir çok engelli personel bulunmaktadır. Sınavı okutman yardımı ile gerçekleşen adayların sorulara verebilecekleri cevap süreleri ister istemez uzamaktadır.

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen merkezi sınavlarda okutman yardımı ile sınava katılanlara (soru okuma ve işaretleme süresinin uzaması nedeniyle) açıklanan sınav süresine ilave süre verilmektedir. Bu düzenlemenin de yerinde ve isabetli uygulama olduğu da bir gerçektir.

Bu nedenle; 09 Aralık 2018 tarihinde yapılacak Şef/Memur Görevde Yükselme Sınavlarına katılacak ve sınavda okutman yardımı alacak engelli personele sınav süresine ilave süre verilmesinin yerinde bir uygulama olacağı da aşikardır.

Sendikamızca;09 Aralık 2018 tarihinde yapılacak Şef/Memur Görevde Yükselme Sınavlarına katılacak ve sınavda okutman yardımı alacak engelli personele sınav süresine ilave süre verilmesi için, Milli Eğitim Bakanlığı’na resmi yazı ile talepte bulunulmuştur.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ


+