Genel Başkan Ümit DEMİREL : “2019 Toplu Sözleşme Masasına, Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneğinin Eğitim Çalışanlarının Tümüne Verilmesi Konusu Gelmelidir.”

Genel Başkan Ümit DEMİREL : “2019 Toplu Sözleşme Masasına, Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneğinin Eğitim Çalışanlarının Tümüne Verilmesi Konusu Gelmelidir.”

Eğitim Öğretim yılı başında sadece “Öğretmenlere” ödenen “Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneğinin”Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan tüm kadrolara ödenmesi ile ilgili TBMM çalışmaları, TBMM Milli Eğitim Komisyon Görüşmelerimize devam ediyoruz. Bu görüşmeler ve çalışmalar “Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneğinin” eğitim çalışanlarının tümüne verilinceye kadar devam edecektir.

2020 Eylül ayına kadar “Eğitim Öğretim Hazırlık Ödeneğinin Eğitim Çalışanlarının Tümüne Verilmesi” kapsamında verdiğimiz sözümüzün gereğini yerine getirmek için var olan tüm gücümüzle çalışmalarımızı hızlandırdık.

Bu kapsamda Teç-Sen şube-il- ilçe -İşyeri çalışma yönergesi hazırlayıp, hedeflerimiz doğrultusunda yeni bir bakış açısı ve çalışma şekli belirledik. Eğitim çalışanlarının haklı taleplerinin yerine getirilmesi, mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli olan tüm adımları atıyoruz. Siyasete hayır diyen ve üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak için kolları sıvamış ve yola çıkmış sendikalar ile geniş katılımlı, hedefe yönelik çalışmalar yapıyor, ilkeleri belirliyoruz.  Sendika Genel Başkanları olarak 5 konuda birlikte çalışma kararı alarak, protokol imzaladık.

1-Sözlü Sınav Uygulamasının Sona Ermesi,
2- 3600 Ek Göstergenin Kamu Çalışanlarının Tümüne Verilmesi,
3- Kamu Çalışanlarının Tümüne Bayram İkramiyesi Verilmesi,
4- YHS Sınıfında Görev Yapan Kamu Çalışanlarının 1 Defaya Mahsus Genel İdari Hizmetler Sınıfına Geçirilmesi,
5- Emeklilikte Kadınlarda 25 Yıl, Erkeklerde 30 Yıl Hizmet Sürelerinin Baz Alınması.

2020 Eylül ayına kadar verdiğimiz sözlerin yerine getirilmesi için; Eğitim Çalışanlarına “ÜYE OL”Görevi verilmiştir. Ayrıca Öğretmen sendikalarına inat “1 ay Değil 2020 Eylül Ayına Kadar Üye Ol, Zafer Türküsünü Birlikte Söyleyelim!” sloganıyla eğitim çalışanlarının tümüne kararlı olduğumuzu gösterdik.  

Öğretmen Sendikalarına üye olmakta ısrar eden eğitim çalışanları için de bir görev veriyoruz. Çünkü Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği bizim için NAMUS MESELESİDİR. Bu sebepten dolayı; Öğretmen Sendikalarına Üye Olan Eğitim Çalışanları, Ya TEÇ-SEN Üyesi Olun! Ya da Üyesi Olduğunuz Öğretmen Sendikalarını SORGULAYIN! ELEŞTİRİN! "Eğitim Öğretim Hazırlık Ödeneğimiz Ne Oldu!" Diye  SORUN!Baskı Kurun. Canlarından Bezdirin. KURU KURUYA ÜYE OLMAYIN! DOLGU OLMAYIN!”diyoruz.

"Bu neden hep benim başıma geliyor" diyorsanız.! bir şaman öğretisi derki, "SEN ÖĞRENENE KADAR DERS DEVAM EDER." Eğitim çalışanları öğretmen sendikalarının kendilerine zarar verdiğini anlayana kadar hakları gasp edilmeye, üvey evlat olarak kalmaya devam edecektir.

2019 yılında kamu çalışanları için toplu sözleşme masası tekrar kurulacaktır. Bu masa önemlidir. Bu masaya gelecek konuların şimdiden belirlenmesi gereklidir. Eğitim çalışanlarının haklı talebi olan “Eğitim Öğretim Hazırlık Ödeneği” için birlikte hareket etmeliyiz. Birlikte mücadele vermeliyiz.  Çözüm için yan yana durup,kol kola girip bu savaşı birlikte kazanmalıyız.

2019 Toplu Sözleşme Masasına "Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneğinin" Gelmesi Önemlidir. Bu Mücadeleyi Hep Birlikte Yapacağız ve İnşallah Başaracağız.

 TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞI


+