TBMM Milli Eğitim Komisyon Üyelerini Ziyaretlerimiz Devam Ediyor.

14/11/2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK, Milli Eğitim,Kültür,Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Milletvekilleri ile kahvaltıda bir araya gelecekler.

Bu gelişme doğrultusunda toplantı öncesi TBMM çalışmalarımıza aralıksız olarak devam ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz görüşmelerimizde özellikle Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneğinin Tüm Eğitim Çalışanlarına verilmesi talebinin komisyon üyesi milletvekillerinin tümüne iletilmesi amaçlanmıştır.

Bu amaç doğrultusunda, Sendika Genel Sekreterimiz S.Burçin POYRAZ ve Genel Başkan Yardımcımız Ali GÜLER’den oluşan heyet ile Milli Eğitim,Kültür,Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Ak Parti Milletvekili Hasan ÇİLEZ ve Milli Eğitim,Kültür,Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi CHP Milletvekili Ali KEVEN ile bir dizi temaslar gerçekleştirilmiştir.

Ak Parti Milletvekili Hasan ÇİLEZ talebimizin haklı ve makul olduğunu, eğitim öğretime hazırlık ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına verilmesinin bütçeye çok büyük bir yük getirmeyeceğini gördüğünü,bu konunun çözümü konusunda eğitim çalışanlarının yanında yer aldığını,14/11/2018 tarihinde konuyu Sayın Bakanımıza da ayrıca ileteceğini ifade etmiştir.

CHP Milletvekili Ali KEVEN’de yine Milli Eğitim Bakanı’na talebimizi ileteceğini ve takipçisi olacağını ifade etmiştir.

Sayın Milletvekillerimize göstermiş oldukları ilgi alaka ve destek sözü için teşekkür ediyor, yasama faaliyetlerinde başarılar diliyoruz.

Ayrıca; daha önce gerçekleştirdiğimiz TBMM görüşmelerinde,taleplerimize destek sözü veren milli eğitim komisyonu üyesi milletvekilleri ile tekrar temas sağlanıp Milli Eğitim Bakanı ile yapılacak kahvaltı programında taleplerimizin kendisine iletilmesi için hatırlatıcı çalışmalar yürütülmeye devam etmektedir.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ


+