TBMM Milli Eğitim Komisyonu Üyelerini Ziyaretlerimiz Devam Ediyor.

TBMM Milli Eğitim Komisyonu Üyelerini Ziyaretlerimiz Devam Ediyor.

Sendika Genel Başkanımız Ümit Demirel, Genel Sekreterimiz S.Burçin POYRAZ ve Genel Başkan Yardımcımız Ali GÜLER’den oluşan heyet ile 2018 yasama yılı TBMM görüşmeleri kapsamında; Milli Eğitim,Kültür,Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Ak Parti Milletvekili Fehmi Alpay ÖZALAN ve Milli Eğitim,Kültür,Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi ve İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol BAL ile bir dizi temaslar gerçekleştirilmiştir

Görüşmelerimizde Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneğinin Tüm Eğitim Çalışanlarına verilmesi için 657 sayılı kanunun ek-32. Maddesinde değişiklik yapılması,Eğitim Şartı tutan Kamu Görevlilerinin bir defaya mahsus mezuniyetlerine uygun kadrolara atanması için kanun çıkarılması, Ek Gösterge artışının belli unvanlarla sınırlandırılmadan, eğitim durumlarına göre kamu çalışanlarının tümüne verilmesi,görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarında mülakatın kaldırılması konuları ele alınmıştır.

Heyetimizce TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinin görüşmeleri de ayrıca takip edilmiştir.

2018 yılı TBMMM görüşmelerimiz, taleplerimiz gerçekleşene kadar ara vermeden devam edecektir. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ


+