HEDEFİMİZ BELİRLEDİĞİMİZ SON GÜN OLAN 2020 EYLÜL AYINA KADAR EĞİTİM ÖĞRETİM HAZIRLIK ÖDENEĞİNİN EĞİTİM ÇALIŞANLARININ TÜMÜNE VERİLMESİDİR.

HEDEFİMİZ BELİRLEDİĞİMİZ SON GÜN OLAN 2020 EYLÜL AYINA KADAR EĞİTİM ÖĞRETİM HAZIRLIK ÖDENEĞİNİN EĞİTİM ÇALIŞANLARININ TÜMÜNE VERİLMESİDİR.

Bilindiği üzere, Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan Öğretmenlere her yıl ödenen Eğitim Öğretime Hazırlık ödeneğinin yine Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan Genel İdari Hizmetler,Yardımcı Hizmetler, Teknik Hizmetler, Sağlık Hizmetler Sınıfı İle 4/B sınıfında görev yapan eğitim çalışanlarına verilmemesi sorunun kaynağını oluşturmaktadır.

Öyle ki söz konusu Eğitim Öğretim Hazırlık Ödeneğinin verilme sebebi ; “Eğitim Kurumlarının okul zili çalmadan önce eğitim öğretime hazır hale getirilmesi için ödenmektedir.” Peki, aynı kurumda görev yapan Eğitim çalışanlarının “Eğitim Kurumlarının Eğitim Öğretime Hazırlanması İle İlgili Hiç mi Katkısı Yoktur?” bu sorunun cevabı aynı kurumda var olan ücret politikasının yanlışlığını veya doğruluğunu bize gösterir.  Sorunun cevabı nettir. Eğitim Topyekun yapılan bir çalışmadır.  Bu çalışmanın içinde Öğretmen, hizmetli, kaloriferci, aşçı, bekçi, memur, şef, vhki, bilgisayar işletmeni, sayman, 4/b’li, teknisyen, tekniker, mimar, programcı, çözümleyici, mühendis,hemşire, şube müdürü, okul müdürü, il/ilçe müdür ve yardımcıları, daire başkanları, genel müdürler kısacası Tüm Eğitim Çalışanları vardır.

Bir kadro için kurumları eğitim öğretime hazırlıyor demek! Emeğe ve alın terine saygısızlıktır. Bir kadroya ücret verip diğerlerini kapsam dışı bırakmak, kurum içi ücret adaletsizliğini körüklemek ve bu sorunun devam etmesini istemek ise sen üvey evlatsın demektir.

Ne olmalı! Teç-Sen ile edindiğimiz bilgiler, tecrübeler ve yetenekler bize açıkça göstermiştir ki BİRLİKTE OLMAK, BİR OLMAK ve BİRLİKTE HAREKET ETMEK GEREKTİĞİNİ, AYNI HEDEFE BİRLİKTE GİTMEK GEREKTİĞİNİ ve SAFLARIN DAHA DA SIKILAŞMASI GEREKTİĞİNİ Gösteriyor.!Çünkü El Elin Eşeğini ıslak Çalarak Arıyor! Birlikte olunca başaramayacağımız, çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur.

Biz Eğitim çalışanlarına bir resim gösteriyoruz. Burası senin evin diyoruz. Burada sadece eğitim çalışanlarının sorunlarının çözümü için çalışılır diyoruz. Haksızlığa uğradığında koşup geleceğin bir otağın var diyoruz. Farklı düşüncede, fikirde, ideolojide olabilirsin diyorsunuz ama amaç ve hedefte bir olabiliriz diyoruz. Senin siyasi görüşün ne olursa olsun! Bu bizi ilgilendiren bir konu hiç olmadı. Teç-Sen’in kurulma nedenlerinden biri de zaten mevcuttaki sendikaların siyasallaşmasıdır. Tam dabu nedenle TEÇ-SEN hiçbir zaman siyasallaşmayacaktır. Kurucu üyelerimize ve eğitim çalışanlarının tümüne bu sözü verdik ve bu sözümüzün hep arkasındayız.  

Şimdi, Eğitim çalışanlarına bir söz daha veriyoruz. Teç-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulumuzun şahsıma verdiği bir sözdür bu… EĞİTİM ÖĞRETİM HAZIRLIK ÖDENEĞİ EĞİTİM ÇALIŞANLARININ TÜMÜNE VERİLECEK…Bu konu bizim namus meselemiz olmuştur.

Hedefimiz Belirlediğimiz EN SONGÜN Olan 2020 Eylül Ayına Kadar EĞİTİM ÖĞRETİME HAZIRLIK ÖDENEĞİNİN Eğitim Çalışanlarının Tümüne Verilmesidir. Önce Allah’ın(c.c.) izni sonra Teç-Sen mücadelesi ile birlikte bizler Türkiye Büyük Millet Meclisinden bu yasa tasarısını çıkararak eğitim çalışanlarına bu müjdeyi vermek istiyoruz. Bu sorun Ya Çözülecek! Ya Çözülecek diyoruz. 

Hedefimize ulaşmak için eğitim çalışanlarından tek bir isteğimiz var. 2020 Eylül ayına kadar tüm hırslarınızdan,korkularınızdan sıyrılın ve Teç-Sen- Tüm Eğitim Çalışanları Sendikasına üye olun.!Yani evinize gelin ve zafer türküsünü hep birlikte söyleyelim.

  TEÇ-SEN GENEL BAŞKANLIĞI

+