Sendikalarla Ortak Çalışmalara Devam Ediyoruz.

Sendikalarla Ortak Çalışmalara Devam Ediyoruz.

Teç-Sen,Sime-Sen,Diva-Sen,Aes,Sahim-Sen,SimesenEnerji  Sendikaları Genel Başkan ve yönetim kurulu üyeleri sendikamızınev sahipliğinde gerçekleştirilen Ekim ayı istişare toplantısında  biraraya geldi.

Daha önce yapılan toplantılarda;

İlköğretim ve Ortaokul Mezunlarına 2000, Lise veDengi Okul Mezunlarına 2200, Ön Lisans Mezunlarına 3000 ve Lisans Mezunlarına3600 Ek Gösterge verilmesi,

Görevde yükselme sınavlarında mülakatuygulamasının sona erdirilmesi,

Emeklilere verilen bayram ikramiyesinin kamuçalışanlarının tümüne verilmesi,

Yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan vememurluk için gerekli şartları taşıyan kamu çalışanlarının 1 defaya mahsusolarak sınavsız memur kadrolarına geçirilmesi,

Emekliliğe ayrılmada kadınlarda25 erkeklerde 30 yıl hizmet süresinin baz alınması konularının çözümünoktasında ortak eylemler ve çalışmalar yapılması konusunda görüş birliğinevarılmıştı.

Yapılan toplantıda;ortak çalışma konularıdoğrultusunda gerçekleştirilen Devlet Personel Başkanlığı ziyareti vesonuçları istişare edilmiş, ortak çalışma konularının çözümü noktasında Cumhurbaşkanlığıve T.B.M.M görüşmelerinin başlatılmasına karar verilmiştir. Birlikte hareketetmenin kamu çalışanları adına yararlı olacağı ortak görüşüyle BİRLİĞE DEVAMkararı alınmıştır.

Ortak Çalışma ve eylem konusunda özverilidavranan, üyelerinin menfaatleri konusunda hiç düşünmeden bir araya gelebilendeğerli yöneticilerimize ayrıca teşekkür ederiz.

 TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

 

 


+