İLÇEDE TEK BANKA OLMASI PROMOSYON ALMAYA ENGEL DEĞİLDİR !

İLÇEDE GÖREV YAPAN

EĞİTİM ÇALIŞANLARINA MÜJDE!

Milli Eğitim Bakanlığının taşra teşkilatlarında ilçelerde görev yapan eğitim çalışanlarının ilçede tek banka olması nedeniyle promosyon paralarından yararlanamadıkları bilinmektedir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde görev yapan eğitim çalışanlarının sadece görev yerlerinde birden fazla banka veya banka şubelerinin olmamasından dolayı promosyon ücretlerinden yararlandırılmaması aynı kurumda görev yapan eğitim çalışanları adına haksızlık oluşturduğu görülmektedir. İlçede görev yapan tüm kamu çalışanlarının birlik ve beraberliğiyle bu sorun ortadan kalkmaktadır.

Bu haksızlığın giderilmesi için aylardır mücadele veren Elazığ Kovancılar İlçe Temsilciliğimizce bu sorun ortadan kaldırılmıştır. Konu ile ilgili Kovancılar İlçe Temsilciliğimizin bilgilendirme duyurusunu okumak için devamını okuya tıklayın

 

TEÇ-SEN KOVANCILAR İLÇE TEMSİLCİLİĞİNDEN

DUYURUDUR

 

Resmi gazetede yayınlanan Başbakanlığın 2007/21 sayılı banka promosyonları hakkındaki genelgesine istinaden; Teç-sen Kovancılar İlçe temsilciliği olarak çalışmalara başlamıştık.

 İlçemizde T.C Ziraat Bankasından başka banka şubesi olmadığından, tüm kamu kurum maaşları T.C Ziraat Bankası şubesine yatırılmaktadır. Promosyon hakkında ziraat bankasıyla yapılan görüşmede bir anlaşmaya varılmamıştır. İlçemizde diğer banka şubelerinin bulunmayışı, diğer banka şubelerinin İl merkezinde oluşu yani İlçemize 75 Km uzak oluşundan dolayı, Teç-sen olarak İlçemize özel banka şubesinin açılması için bankalarla temasa geçilmiştir. Banka yetkilileriyle yapılan görüşmede, şube açılması için belli bir sayıda müşteri kitlesinin olması gerektiği, Milli Eğitim personel sayısının şube açılmasına yetmediği cevabı alınmıştır.

Promosyon almak için İlçemizde şubesi olmayan bankayla anlaşmanın hiçbir anlamı yoktu. Çünkü bir memurun maaşını almak için; 150 Km yol katletmesi, gidiş-geliş için 12,00 YTL yol parası vermesi ve her ayın 15'inde mesaiye gelmemesi gerekirdi.

Bu nedenle, İlçedeki diğer kamu kurum yetkilileriyle görüşmeler yapılmış, maaşların tek bankadan alınması ve promosyon için toplu anlaşma sağlanması konularında mutabakata varılmıştır.

Özel banka şubesinin ilçemizde açılması ve banka promosyonunun alınması yönündeki tüm engeller kalkmıştır.

 İlçemiz Mal Müdürlüğü başkanlığında komisyon oluşturulmuş olup en geç önümüzdeki hafta içinde bankalardan alınacak teklifler değerlendirilip, aylık ve ücretlerin hangi banka aracılığı ile ödeneceği kararlaştırılacaktır.

 Promosyon için vermiş olduğumuz ve alnımızın akıyla başarıyla çıktığımız mücadeleyi tüm üyelerimize saygıyla duyururuz. 25.01.2008

 

                                                                                                                    TEÇ-SEN

                                                                                             KOVANCILAR TEMSİLCİLİĞİ

+