Okulların Aylık İnternet Ücretleri El Yakıyor!

OKULLARIN AYLIK İNTERNET ÜCRETLERİ EL YAKIYOR!

Milletçe birlik olup, Ülkemize yapılan ekonomik saldırıların karşısında durup, her türlü özveriyi gösterirken,israfın karşısında da yek vücut olmak elzemdir.

Öyle ki, Okul ve kurumlarda internet ücreti adı altında alınan fahiş fiyatlandırmanın anlamı nedir? Ülkemizde 60 bin üzerinde okul ve kurum olduğu bilinmekte ve bu okul ve kurumların her birinin aylık internet ücreti en az 1000 tl olduğunu varsaydığımızda (2.500TL üzeri aylık ödeme yapan okul ve kurumlarda vardır.) her ay 60.000.000 tl ücret israf edildiğini görmek kaçınılmazdır.

Teknolojinin kullanılması ve yaygınlaştırılması elbette hepimizin isteği olmakla birlikte makul bir yöntem ve kabul edilebilir çözümler üretilmelidir. Kaybettiğimiz her servet ülkemizin servetidir. İsraf ettiğimiz her lira geleceğimiz olan çocuklarımıza bıraktığımız bir borç yığını olacaktır.

Tüm kamu ve kurumlarımızda genel ve en ince ayrıntılı inceleme yapılmalıdır.  İsrafa yönelen, ihtiyaç olmayan ve ihtiyacın karşısında yüksek fiyatla yapılmış anlaşmaların tümü iptal edilmelidir. Ödeneklerin ve harcamaların etkin ve verimli kullanılmasına ve amacına uygun en düşük fiyatların zorlanarak anlaşmaların kabul edilebilir olması durumda yapılması teşvik edilmedir.

Milli Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK başta olmak üzere bakanlık bürokratlarının okul ve kurumlarda fahiş fiyatla aylık internet ücreti ödenmesinin önüne geçeceklerine olan inancımız tam olmakla birlikte, konu hakkında uyarı niteliğinde bilgilendirme yapılmıştır.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ


+