Genel Başkanımız Ümit DEMİREL İlksan Temsilciler Kurulu Toplantısına Katıldı.!

Genel Başkanımız Ümit DEMİREL İlksan Temsilciler Kurulu Toplantısına Katıldı.!

Teç-Sen Genel Başkanı Ümit DEMİREL İlksan Temsiciler Kurulu Toplantısına Katıldı. Toplantıda yaptığı konuşmada ; Sayın İlksan Yönetim kurulu başkanım, sendika yöneticileri, kıymetli ilksan temsilcileri, basınımızın güzide mensupları, ilksan 8.dönem 2. Olağan temsilciler kurulu toplantısına hepiniz hoş geldiniz. Bugün ve yarın devam edecek toplantılarınız ve alacağınız kararların hayırlara vesile olmasını dilerim.

1943 yılında kurulan ve 250 bin üyeye ulaşan ilksan yardımlaşma sandığının son yıllarda daha aktif, daha etkin ve verimli çalışmalara imza attığını görmek ümit vericidir. İlksan kapatılsın diyenlere verilen bence en güzel mesajdır. Öyle ki, ilksan yardımlaşma sandığının kendi kabına sığmadığı, taşmaya başladığı ve üye olmayan eğitim çalışanlarının dahi bizde üye olmak istiyoruz dediği bu yapının yıkılmasını, dağıtılmasını ve kapatılmasını istemek önce akla ihanettir. Tarihten gelen bir olun, iri olun diri olun bilgisine ve atalarımıza hakarettir.

Zamana, koşullara ve eğitim çalışanlarının taleplerine uygun olarak ilksan yardımlaşma sandığının kabından taşması, yeni projelerle büyümesi ve güçlenmesi teç-sen sendikası olarak bizim talebimiz ve arzumuzdur. Milli eğitim bakanlığında görev yapan her eğitim çalışanı bir bütünün parçasıdır. Her parça resmin bir bölümü ve her parça resmin bir detayıdır. Büyük resmi görmek için her parçanın yerli yerinde olması gerekir.

İlksan yardımlaşma sandığına üye olma kriterleri değişmelidir. sınıf, kadro ve kurum ayrımı yapılmaksızın talep eden her eğitim çalışanının ilksana üye olması sağlanmalıdır. Özelikle yardımcı hizmetler sınıfında,4b kadrosunda ve okullarda görev yapan eğitim çalışanları ile branş öğretmenleri de ilksan ailesine dahil edilmelidir.

üye olan eğitim çalışanlarından her ay alınan aidatın en alt sınırı belirlenmeli ve isteyen üyenin daha fazla aidat ödemesine imkan tanınmalıdır. Bu durum birikimi düşünen eğitim çalışanları için cazip hale gelecektir.

İlksan sosyal tesislerinin çoğaltılması ve tatil yörelerinde yaygınlaştırlması için çalışmalar yapılması, ilksan tarafından yapılan indirim anlaşmalarının artarak devam etmesi, ikraz oranlarının bankalardan daha cazip hale getirilmesi Teç-Sen taleplerinden bazılarıdır.

Güçlü bir ilksan ve eğitim çalışanlarının haklı taleplerinin yerine getirilmesi için sendikamıza düşen her görev başımızın tacıdır. Bu itibarla 8.dönem 2.olağan ilksan temsilciler kurulu toplantımızın hayırlara vesile olmasını dilerim."

ÜMİT DEMİREL- TEÇ-SEN GENEL BAŞKANI

+