Kamu Çalışanlarına da Ramazan ve Kurban Bayramı Öncesi İkramiye Verilmelidir.!

Kamu Çalışanlarına da Ramazan ve Kurban Bayramı Öncesi İkramiye Verilmelidir.!

Başbakan Binali Yıldırım Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, emeklilere her yıl iki bayram öncesi ikramiye verileceğini açıkladı. Yıldırım, "Emekli olmuş 12 milyonun üzerinde vatandaşımız var. Devletten emekliliği dışında maaş alanlar var. Bunlara Ramazan Bayramı öncesi 1000 TL, Kurban Bayramı öncesi 1000 TL ikramiye vereceğiz. Emekliler, dul ve yetimler bundan faydalanacak" dedi.

TEÇ-SEN, Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası olarak; Emeklilerimiz çektikleri sıkıntının ve yaşam koşullarının zor ve meşakkatli olduğunun,  aldıkları aylık maaşlarının 1 ay geçimlerini karşılamadığı, ekonomik zorlukların çekilmez hale geldiği bu dönemde her kurban ve ramazan bayramı öncesi 1000 TL ikramiye verilmesi gerekli ve önemli bir adımdır. 12 milyon emeklimize verilecek olan yılda toplam 2000 tl ikramiyeyi destekliyoruz.

Ancak,söz konusu ikramiyenin 2,5 milyon devlet memuruna da verilmesi, geçim sıkıntısı çeken kamu çalışanlarının hakkıdır. Bu ikramiyeden tüm kamu çalışanlarının faydalanması elzemdir.  Kamu çalışanlarının alım gücü düşmüştür. Ev kiraları, eğitim masrafları, sağlık masrafları,hayatın olağan akışında harcanan her kaleme yapılan zamlar ile kamu çalışanlarının hayatı her geçen gün daha da zorlaştığı görülmektedir.

 “Kamuda görev yapan devlet memurlarının tümüne her yıl  Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi  1 Maaş İkramiye verilmesi” ile ilgili TEÇ-SEN resmi talebimiz; Cumhurbaşkanlığına, Başbakanlığa ve Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanlığına gönderildi.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ


+