Şube Müdürlüğü Sınavı (3 Yıl Çalışma Şartı) Süre Hesaplanmasında Atama Tarihi Baz Alınsın.!

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ SINAVI İÇİN ARANAN 3 YILLIK SÜRENİN HESAPLANMASINDA SINAV BAŞVURU TARİHİ DEĞİL, ATAMA TARİHİ BAZ ALINSIN.!


Bilindiği üzere, TEÇ-SEN- Tüm Eğitim Çalışanları Sendikasınca 2018 Yılında Şube Müdürlüğü Sınavı, Şeflik Sınavı, Teknik Kadro Sınavı v.b. gibi görevde yükselme sınavlarının yapılması ile ilgili resmi taleplerimizin ilki olan "Şube Müdürlüğü Sınavı" 01 Nisan 2018 Tarihinde yapılacaktır.

Sınava Katılacak olan mimar, mühendis, biyolog, psikolog, çözümleyici, programcı, istatistikçi, araştırmacı, tekniker , şef ve sayman eğitim çalışanlarından 3 yıl görev yapanlar "Şube Müdürlüğü Sınavına" katılacaktır.

Ancak, Sınava katılmak için aranan 3 yıl şartı, 1- 2014 Yılında Şeflik sınavına girerek 68 puanda kalan ve Sendikamızca açılan soru iptali davası sonucunda şef olmaya hak kazanan eğitim çalışanlarının atama tarihi Nisan 2015 ayı olduğundan, 2- 2015 Şubat ayında yapılan Teknik Kadro Sınavına katılıp başarılı olan eğitim çalışanlarının ise atama tarihi Mayıs 2015 ayı olması nedeniyle "Şube Müdürlüğü Sınavına" başvuru yapamayacaklardır.

TEÇ-SEN - Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası olarak,  1 Nisan 2018 Tarihinde yapılacak olan Şube Müdürlüğü Sınavı için aranan 3 yıllık çalışma süresinin hesaplanmasında Sınav Başvuru Tarihi değil, SINAV ATAMA TARİHİNİN dikkate alınması yönündeki Resmi Teklifimiz Milli Eğitim Bakanlığına gönderilmiştir.

RESMİ YAZIMIZ İÇİN TIKLAYIN

sponsor: diyarbakır escort

picture

+