Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM ile Genel Başkanımız Ümit DEMİREL Eğitim Çalışanlarının Sorunlarını Görüştü.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM ile Genel Başkanımız Ümit DEMİREL Eğitim Çalışanlarının Sorunlarını ve Çözüm Önerileri Hakkında İstişarelerde Bulundu.


Sendikamız Genel Başkanı Ümit DEMİREL, Genel Sekreteri S. Burçin POYRAZ, Genel Başkan Baş Danışmanı Niyazi DAĞCI'dan oluşan heyetle, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Orhan ERDEM'i makamında ziyaret ettik.

Ziyarette öncelikli konu olarak; Milli Eğitim Bakanlığında (GİH-YHS-THS-SHS) sınıflarında görev yapan eğitim çalışanlarının Cumhurbaşkanlığı, Genel ve Yerel Seçimlerde SANDIK BAŞKANI olabildikleri, ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda Salon Başkanı ve Gözcüsü olarak görevlendirildikleri ancak Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı sınavlarda SALON BAŞKANI/SALON GÖZCÜSÜ olarak görevlendirilmemesi kurum içinde ayrımcılık hissini derinleştirmektedir.

Eğitim çalışanlarının tümünün bir bütünlük anlayışı içinde görülmesi ve "farklı kadro, farklı yaklaşım" uygulamasının sona ermesi için TEÇ-SEN Teklifi olan "Eğitim Çalışanlarının Tümünün Salon Başkanı ve Salon Gözcüsü Olması için Merkezi Sistem Sınav Yönergesi'nde değişiklik yapılması" hususlarındaki sendikamız görüşü kendisine iletilmiştir."

Bakan Yardımcımız Sayın Orhan ERDEM'de cevaben "bu konuyla ilgileneceğini, gerekli çalışmaların yapılması için talimat vereceğini" ifade etmiştir.

Görüşmede gündeme gelen diğer konular ise Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan eğitim çalışanlarının bir defaya mahsus memur kadrosuna geçirilmesi, eğitim öğretime hazırlık ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına verilmesi, memur kadrosunda bulunan eğitim çalışanlarının tümünün V.H.K.İ kadrolarına geçirilmesi, hususları olmuştur.

Bakan yardımcımız sayın Orhan ERDEM'e heyetimize göstermiş olduğu yakın ilgi ve alakadan dolayı eğitim çalışanları adına teşekkür ederiz.


+