Genel Başkanımız Muğla İl Başkanlığınca Düzenlenen 7. Hamsi Tava Şenliğine Katıldı.

Genel Başkanımız Ümit DEMİREL ve Genel Sekreterimiz S.Burçin POYRAZ Muğla İl Bakanlığınca Düzenlenen 7.Hamsi Tava Şenliğine Katıldı.

Muğla İl Başkanlığınca bu yıl 7.si düzenlenen Hamsi Tava Şenliği Fethiye İlçesikatrancı koyunda yapıldı.

Muğla Eğitim çalışanlarının katılımıyla yapılan Hamsi tava şenliğinde konuşma yapan Genel Başkanımız Ümit DEMİREL " Teç-Sen üye olarak öğretmen kabul etmeyen, siyasete hayır deyip, siyaseten eğitim çalışanlarının bölünmesine karşı gerçek bir duruş sergileyen ve aynı acı, ayrı dert ve aynı sorunları yaşayanların tapulu evidir. eğitim çalışanlarının son durağıdır. ve unutmayın burası ana kucağı, baba ocağıdır baba.

bu ev her başın sıkıştığında koşup döneceğin kürkçü dükkanı, cenazende başını yasladığın bir omuz, düğününde ise yüzünü güldüren meclisindir ... burası bir olanların, beraber olanların, kardeş olanların, yoldaş olanların, aşını paylaşanların, geleceğe umutla bakanların, haksızlığa karşı tavrı olanların evi ve otağıdır.." dedi. 

ayrıca öğretmen sendikalarını eleştiren Genel Başkan Ümit DEMİREL "eğitim çalışanlarının yanına 11 ay boyunca uğramayan öğretmen sendikalarının yetki döneminde kış uykularından uyanması, eğitim çalışanlarına yoğun markaj yaparak kandırma çalışmaları ve kandıramadıkları eğitim çalışanlarına şantaj yapması,kurum amirleriyle iş birliğine girerek sürgün, tehdit ve mobbing kartlarını kullanılmasıyla yeni bir sendikacılık akımı doğmuştur.. bu markajcı ve şantajcı sendikacılık akımının yeni adı dansöz sendikacılıktır." dedi.

Eğitim çalışanlarının sorunlarına değinen Genel Başkan " 2018 yılında mülakatsız ve sözlü sınavsız görevde yükselme sınavları açılmalıdır. Merkezi sistem sınavlarında eğitim çalışanlarının salon başkanı ve gözcüsü olması önündeki engeller kaldırılmalıdır.  Eğitim çalışanlarının tümüne eğitim öğretime hazırlık ödeneğinin verilmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisine verilen Kanun teklifi yasallaşmalıdır.  eğitim çalışanlarına ödenen ek ödeme ve tazminatlar güncellenmeli ve farklı kurumlarda uygulamaların tümü denkleştirilmelidir. aynı işe aynı ücret ilkesi hayata geçirilerek, farklı uygulamalara son verilmelidir." dedi.

Muğla İl Başkanlığınca düzenlenen 7.Hamsi Tava Şenliğinin düzenlenmesinde emeği geçen Teç-Sen İl başkanlığı ve yönetim kurulu üyelerine, Fethiye İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerine, Katılımlarıyla destek veren Manisa, İzmir, Uşak İl Başkan ve Üyelerine ve Muğla Eğitim Çalışanlarına Teşekkür eder, Çalışmalarında başarılar dileriz. TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+