İl İçi Yer Değişikliği Sorunlarıyla Birlikte Başlıyor.!

İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değişikliği İşlemleri Sorunlu Başlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nda görev yapan eğitim öğretim hizmetleri sınıfı dışında yer alan eğitim çalışanlarının isteğe bağlı il içi yer değişikliği işlemleri başlıyor.

Ancak Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin 32. maddesi gereğince ve bakanlığın 04/05/2017 tarihli yazısında ... bulundukları kurumda 31 Mayıs tarihi itibariyle kesintisiz en az üç yıl görev yapanlar, yer değiştirmek üzere başvuruda bulunabilirler denilmektedir.

İl içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri ilk olarak mayıs 2014 tarihinde yapılmaya başlanmıştır. Bir çok ilde göreve başlamalar 31 Mayıs tarihinden sonraya sarkmış iş ve işlemler Haziran ayı içersinde tamamlanabilmiştir. Dolayısıyla 3 yıllık sürenin hesabında 31 Mayıs tarihinin baz alınması, Mayıs 2014'te yer değiştirmiş personelin mağduriyet yaşamasına neden olacaktır.

Bu nedenle; bu yıl yapılacak İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değişikliği İşlemlerinde 3 yıllık sürenin hesabında 30 Haziran 2017 tarihinin baz alınması oluşacak mağduriyetleri önleyecektir.

Sendikamızca tarih düzenlemesi yapılması konusunda Milli Eğitim Bakanlığı'na yazılı ve sözlü başvuru yapılmıştır.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

+