MEB Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Bayram Çetin'i ziyaret ettik.

MEB Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Bayram Çetin'i ziyaret ettik.

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Ümit DEMİREL, Genel Sekreteri S.Burçin POYRAZ ve Genel Başkan Yardımcısı Ali GÜLER, Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Bayram Çetin'i makamında ziyaret etti.


Genel Müdür ile yapılan görüşmede; 

"Milli Eğitim Bakanlığında (GİH-YHS-THS-SHS) sınıflarında görev yapan eğitim çalışanlarının Cumhurbaşkanlığı, Genel ve Yerel Seçimlerde SANDIK BAŞKANI olabildikleri, ÖSYM'nin yaptıkları sınavlarda Salon Başkanı ve Gözcüsü olarak görevlendirildikleri ancak Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı sınavlarda SALON BAŞKANI/SALON GÖZCÜSÜ olarak görevlendirilmemesi kurum içinde ayrımcılık hissini derinleştirmektedir. 


Eğitim çalışanlarının tümünün bir bütün anlayışı içinde görülmesi ve "farklı kadro, farklı yaklaşım" uygulamasının sona ermesi için TEÇ-SEN Teklifi olan "Eğitim Çalışanlarının Tümünün Salon Başkanı ve Salon Gözcüsü Olması için Yönerge değişikliği yapılması" hususlarındaki sendikamız görüşü iletilmiştir."


Sendikamızın "Eğitim Çalışanlarının Tümünün Salon Başkanı/Salon Gözcüsü" olabilmesi için yaptığımız Bakanlık görüşmeleri devam edecektir.


TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ


+