Genel Başkanımız Ümit DEMİREL'in 4. Olağan Genel Kurul Mesajı

Teç-Sen Genel Başkanı Ümit DEMİREL'in 4.Olağan Genel Kurul Mesajı

Değerli eğitim çalışanları, kıymetli şube başkanlarım veyönetim kurulu üyeleri;

Bilindiği üzere sendikamızın şöleni, bayramı ve gelecek yılların umudu olan 4. olağan genel kurullarımızı sırayla yapıyoruz.  Gerek şube genel kurullarımızın, gerekse genel merkez genel kurulumuzun coşku, heyecan ve bir bayram havasında geçeceğine ve eğitim çalışanlarının başlattığı varoluş mücadelesinin kararlılıkla süreceğine olan inancımız tamdır.

Bizler eğitim çalışanları olarak haksızlıkların, adaletsizliklerin, hukuksuzlukların ve hak gasplarının karşısında göstermiş olduğumuz dik ve omurgalı duruşumuzu bozmadan, birlikte omuz omuza vererek mücadele etmekten ve hangi koşulda olursak olalım eğitim çalışanı bilinciyle hareket etmekten asla taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz.

Doğrunun ve haklının her zaman galip geleceğine ve "zaferler inananlarındır" sözünü özümseyerek inancımızın verdiği güçle, kavgadan ve hakkımızdan asla vazgeçmeyeceğimizi birilerine ezberletene  kadar ve eğitim çalışanlarının tüm sorunları çözüm buluna kadar isyanımız ve itibar talebimiz sürecektir.

Eli süpürgeli denilerek ötelenen,dışlanan, hor görülen ve kara cahil gözüyle bakılan eğitim çalışanlarının azmi,kararlı duruşu ve ne istediğini bilen tavrı bazı kesimlerde rahatsızlık uyandırmıştır.Hakkı için mücadele eden eğitim çalışanlarının gerek mali,gerekse özlük haklarında yapılan iyileştirmeler bu şer odaklarının huysuzlaşmasına ve saldırganlaşmasına neden olmuştur. Hiç şüphe yok ki bu şer odaklarını Teç-Sen ve eğitim çalışanları olarak rahatsız ve huzursuz etmeye devam edeceğiz.

Dertleri, sorunları ve acıları ortak olanların mücadelesi de ortak olmalıdır derken ne kadar haklı olduğumuzu şimdi daha iyi anlıyoruz.  Bir iken itibarsız,birlikteyken güçlü ve onurlu olacağımızın bilincinde olan eğitim çalışanlarına selam olsun.

Bu yıl 4.sünü gerçekleştireceğimiz olağan genel kurullarımızın hayırlara vesile olmasını temenni eder, Yönetim, Denetim ve disiplin kurullarına seçilen tüm eğitim çalışanlarına yeni görevlerinde üstün başarılar dilerim.

Ayrıca daha önce yönetim, denetim ve disiplin kurullarında yer alan ve Teç-Sen bayrağının dalgalanması için emek ve alın teri dökmüş eğitim çalışanlarına hizmetlerinden dolayı sonsuz teşekkürler eder, şükranlarımı sunarım. Teç-Sen Genel Başkanlığı

Ümit DEMİREL - Genel Başkan

+